Stamboom Doppenberg » Willem van de Beek (1854-1913)

Persoonlijke gegevens Willem van de Beek 

  • Hij is geboren op 15 september 1854 in Hoogland, Utrecht, Nederland.
  • Registratie van geboorte op 16 september 1854.Bron 1
  • Beroep: Dagloner.
  • (Akte geboorte) in het jaar 1854.
    Bron Burgerlijke stand - Geboorte
    Archieflocatie Het Utrechts Archief
    Algemeen Toegangnr: 481
    Inventarisnr: 589
    Gemeente: Hoogland
    Soort akte: Geboorteakte
    Aktenummer: 42
    Aangiftedatum: 16-09-1854
    Kind Willem van de Beek
    Geslacht: M
    Geboortedatum: 15-09-1854
    Geboorteplaats: Hoogland
    Vader Jan van de Beek
    Moeder Jannetje van de Pol
    Nadere informatie Familienaam moeder bij vonnis arr. rechtbank veranderd in van 't Hof
  • (Akte huwelijk) in het jaar 1882.
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 3554
    Gemeente: Nijkerk
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 65
    Datum: 06-12-1882
    Bruidegom Willem van de Beek
    Leeftijd: 28
    Geboorteplaats: Hoogland
    Bruid Klaasje van Bloemendal
    Leeftijd: 27
    Geboorteplaats: Nijkerk
    Vader bruidegom Jan van de Beek
    Moeder bruidegom Jannetje van 't Hof
    Vader bruid Dirk van Bloemendal
    Moeder bruid Woutertje van de Geest
  • (Akte huwelijk) in het jaar 1901.
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 6421
    Gemeente: Barneveld
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 54
    Datum: 08-11-1901
    Bruidegom Willem van de Beek
    Leeftijd: 47
    Geboorteplaats: Hoogland
    Bruid Jannetje Doppenberg
    Leeftijd: 46
    Geboorteplaats: Putten
    Vader bruidegom Jan van de Beek
    Moeder bruidegom Jannetje van 't Hof
    Vader bruid Jannes Doppenberg
    Moeder bruid Hendrikje Wolbersen
  • (Akte overlijden) in het jaar 1913.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 8089
    Gemeente: Barneveld
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 101
    Aangiftedatum: 25-09-1913
    Overledene Willem van de Beek
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 25-09-1913
    Overlijdensplaats: Voorthuizen (Barneveld)
    Vader Jan van de Beek
    Moeder Jannetje van 't Hof
    Partner Jannetje Doppenberg
    Relatie: echtgenoot
  • Hij is overleden op 25 september 1913 in Voorthuizen gem. Barneveld Gld, hij was toen 59 jaar oud.
  • Registratie van overlijden op 25 september 1913.Bron 2
  • Een kind van Jan van de Beek en Jannetje van 't Hof
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 3 augustus 2010.

Gezin van Willem van de Beek

(1) Hij is getrouwd met Klaasje van Bloemendal.

Zij zijn getrouwd op 6 december 1882 te Nijkerk Gld, hij was toen 28 jaar oud.Bron 3


(2) Hij is getrouwd met Jannetje Doppenberg.

Zij zijn getrouwd op 8 november 1901 te Barneveld Gld, hij was toen 47 jaar oud.Bron 4


Tijdbalk Willem van de Beek

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Willem van de Beek

Willem van de Beek
1854-1913

(1) 1882
(2) 1901

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Utrechts Archief - Burgelijke stand - Geboorte gem. Hoogland
  2. Gelders Archief - Burgelijke stand - Overlijden - gem. Barneveld
  3. Gelders Archief - Burgelijke stand - Huwelijk - gem. Nijkerk
  4. Gelders Archief - Burgelijke stand - Huwelijk - gem. Barneveld

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 september 1854 lag rond de 19,5 °C. Er was 2 mm neerslag. De relatieve luchtvochtigheid was 66%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • In het jaar 1854: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 24 april » In Wenen vindt het huwelijk plaats tussen Elisabeth in Beieren (Sisi) en Frans Jozef I van Oostenrijk.
    • 9 juli » In Franeker wordt voor het eerst de kaatswedstrijd PC gehouden.
    • 9 oktober » Begin van de Belegering van Sebastopol
    • 25 oktober » Slag bij Balaklava.
    • 22 november » Executie van Johann Heinrich Kemper voor drievoudige moord en tweevoudige poging tot moord in Amsterdam.
    • 3 december » De Eureka Stockade vindt plaats in Ballarat, Australië.
  • De temperatuur op 8 november 1901 lag tussen 6,6 °C en 10,0 °C en was gemiddeld 8,8 °C. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1901: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 25 februari » Oprichting van de United States Steel Corporation.
    • 4 maart » William McKinley wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
    • 21 maart » Op de rede van Vlissingen wordt het Engelse schip Tay aangevaren door het Duitse Chemnitz, 14 doden.
    • 1 juni » De Ongevallenwet treedt in werking. De wet is de eerste markering van de verzorgingsstaat die in Nederland gestalte gaat krijgen.
    • 22 juni » Goedkeuring van de Congregatie van de Zonen van de Heilige Familie door Paus Leo XIII.
    • 28 november » Vergaan van het vrachtschip Mesacria op de Noordzee, 11 doden. In diezelfde storm slaan op de loodskotter Eems no. 2 door een zware zee 6 bemanningsleden over boord.
  • De temperatuur op 25 september 1913 lag tussen 6,4 °C en 18,8 °C en was gemiddeld 12,3 °C. Er was 7,1 uur zonneschijn (59%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1913: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,1 miljoen inwoners.
    • 30 maart » In 's-Heerenberg wordt door Johan Burgers Burgers zoo geopend. Later verhuisde deze dierentuin naar Arnhem.
    • 28 mei » Drie Fransen bereiken met een ballon als eersten een hoogte van meer dan 10.000 meter.
    • 29 juli » Oprichting van de Noorse voetbalclub Vålerenga IF.
    • 29 augustus » Het kabinet-Cort van der Linden volgt het kabinet-Heemskerk op.
    • 16 september » Oprichting van de Apostolische Prefectuur van de Kleine Soenda-eilanden in Nederlands-Indië.
    • 10 oktober » Het Panamakanaal wordt geopend.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van de Beek


De publicatie Stamboom Doppenberg is opgesteld door Henk Doppenberg (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henk Doppenberg, "Stamboom Doppenberg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-doppenberg/I1424.php : benaderd 27 december 2025), "Willem van de Beek (1854-1913)".