Stamboom Doppenberg » Aaltje Bouwman (1839-1916)

Persoonlijke gegevens Aaltje Bouwman 

  • Zij is geboren op 6 januari 1839 in Nijkerk Gld.
  • Beroep: Arbeidster.
  • (Akte huwelijk) in het jaar 1862.
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 3557
    Gemeente: Nijkerk
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 16
    Datum: 02-04-1862
    Bruidegom Jan Guliker
    Leeftijd: 26
    Geboorteplaats: Nijkerk
    Bruid Aaltje Bouwman
    Leeftijd: 23
    Geboorteplaats: Nijkerk
    Vader bruidegom Gerrit Willemsen Guliker
    Moeder bruidegom Mechteltje Aalten van de Bunt
    Vader bruid Aart Bouwman
    Moeder bruid Doortje van Mondfrans
  • (Akte overlijden) in het jaar 1916.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 8534
    Gemeente: Nijkerk
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 5
    Aangiftedatum: 15-01-1916
    Overledene Aaltje Bouwman
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 13-01-1916
    Overlijdensplaats: Nijkerk
    Vader Aart Bouwman
    Moeder Doortje van Mondfrans
    Partner Jan Guliker
    Relatie: echtgenote
  • Zij is overleden op 13 januari 1916 in Nijkerk Gld, zij was toen 77 jaar oud.
  • Registratie van overlijden op 15 januari 1916.Bron 1
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 2 augustus 2010.

Gezin van Aaltje Bouwman

Zij is getrouwd met Jan Guliker.

Zij zijn getrouwd op 2 april 1862 te Nijkerk Gld, zij was toen 23 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Doortje Guliker  1866-1915 

Voorouders (en nakomelingen) van Aaltje Bouwman

Aaltje Bouwman
1839-1916

1862

Jan Guliker
1835-1916


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Gelders Archief - Burgelijke stand - Overlijden - gem. Nijkerk
  2. Gelders Archief - Burgelijke stand - Huwelijk - gem. Nijkerk

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 januari 1839 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt winderig sneeuw. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1839: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 6 januari » De Night of the Big Wind, een zware storm, trekt over Ierland.
    • 25 januari » Michael Faraday suggereert als eerste de mogelijkheid van fotografie
    • 18 mei » Oprichting van het rooms-katholieke Apostolisch Vicariaat Egypte.
    • 23 mei » Aguascalientes (Mexico) wordt tot staat verheven.
    • 18 juni » Willem III der Nederlanden trouwt met Sophie van Württemberg.
    • 9 september » Eerste glasplaatfoto, door John Herschel.
  • De temperatuur op 2 april 1862 lag rond de 17,1 °C. De winddruk was 13 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 51%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1862: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 9 maart » Slag bij Hampton Roads, De Slag bij Hampton Roads vond plaats tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Het was de eerste zeeslag tussen gepantserde stoomschepen.
    • 7 mei » Het centrum van Enschede wordt door brand verwoest.
    • 10 juli » Canonisatie van de HH. Paulus Miki en gezellen ("de 26 martelaren van Nagasaki").
    • 26 november » Lewis Carroll (Charles Dodgson) stuurt het manuscript van Alice's Adventures in Wonderland naar de tien jaar oude Alice Liddell.
    • 8 december » Met het Verdrag van Dappes vindt er een grenscorrectie plaats tussen Frankrijk en Zwitserland.
    • 13 december » De Geconfedereerde Staten winnen de Slag bij Fredericksburg in de Amerikaanse Burgeroorlog.
  • De temperatuur op 13 januari 1916 lag tussen 0,5 °C en 8,6 °C en was gemiddeld 4,9 °C. Er was 17,0 mm neerslag. Er was 0,7 uur zonneschijn (9%). De gemiddelde windsnelheid was 7 Bft (harde wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 13 januari » Door een zware storm breekt de Zuiderzeedijk op drie plaatsen door.
    • 7 februari » Wales wordt een zelfstandige rooms-katholieke kerkprovincie met het Aartsbisdom Cardiff en het Bisdom Menevia.
    • 18 april » Oprichting van de Mexicaanse voetbalclub CF Atlante.
    • 12 oktober » Oprichting van de Mexicaanse voetbalclub Club América.
    • 21 november » Het beroemde hospitaalschip Britannic zinkt naar de bodem van de Egeïsche Zee nadat het een mijn geraakt heeft of door een torpedo is geraakt.
    • 15 december » Einde van de Slag om Verdun.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Bouwman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bouwman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bouwman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bouwman (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Doppenberg is opgesteld door Henk Doppenberg (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henk Doppenberg, "Stamboom Doppenberg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-doppenberg/I13148.php : benaderd 27 december 2025), "Aaltje Bouwman (1839-1916)".