Stamboom Doppenberg » Herman Garritsen (1876-1940)

Persoonlijke gegevens Herman Garritsen 

  • Hij is geboren op 2 december 1876 in Steenderen.
  • Beroep: Brandstoffenhandelaar.
  • (Akte huwelijk) in het jaar 1919.
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Regionaal Historisch Centrum Limburg
    Algemeen Toegangnr: 12.042
    Inventarisnr: 28
    Gemeente: Hoensbroek
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 0
    Datum: 12-07-1919
    Bruidegom Herman Garritsen
    Geboorteplaats: Steenderen
    Bruid Jansje Lagerweij
    Geboorteplaats: Ede
    Vader bruidegom Wilhelm Garritsen
    Moeder bruidegom Reintje Boesveld
    Vader bruid Cornelis Lagerweij
    Moeder bruid Jacobje Donkervoort
    Nadere informatie Bgm wdnr van Elisabeth Sander
  • (Akte overlijden) in het jaar 1940.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 9729
    Gemeente: Ede
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 345
    Aangiftedatum: 19-11-1940
    Overledene Herman Garritsen
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 18-11-1940
    Overlijdensplaats: Ede
    Vader Willem Garritsen
    Moeder Reintjen Boesveld
    Partner Jansje Lagerweij
    Relatie: echtgenoot
  • Hij is overleden op 18 november 1940 in Ede Gld, hij was toen 63 jaar oud.
  • Registratie van overlijden op 19 november 1940.Bron 1
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 13 december 2009.

Gezin van Herman Garritsen

Hij is getrouwd met Jansje Lagerweij.

Zij zijn getrouwd op 12 juli 1919 te Hoensbroek, hij was toen 42 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Jacoba Garritsen  1926-1998

Voorouders (en nakomelingen) van Herman Garritsen

Herman Garritsen
1876-1940

1919

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Gelders Archief - Burgelijke stand - Overlijden - gem. Ede
  2. Limburg Regionaal Historisch Centrum - Burgelijke stand - Huwelijk - gem Hoensbroek

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 december 1876 lag rond de 11,3 °C. Er was 0.6 mm neerslag. De winddruk was 26 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1876: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 14 februari » Alexander Graham Bell vraagt patent aan op de telefoon; twee uur later doet Elisha Gray hetzelfde.
    • 7 maart » Alexander Graham Bell ontvangt patent voor de telefoon.
    • 8 augustus » Thomas Alva Edison verkrijgt octrooi op de stencilmachine.
    • 1 november » Het Noordzeekanaal wordt officieel geopend door koning Willem III.
    • 17 november » De Slavische mars van de Russische componist Tsjaikovski gaat in première in Moskou tijdens een benefietconcert van het ICRC voor gewonde veteranen uit de Servisch-Turkse oorlog.
    • 23 december » Begin van de Conferentie van Constantinopel tussen vijf Europese grootmachten.
  • De temperatuur op 12 juli 1919 lag tussen 8,2 °C en 19,3 °C en was gemiddeld 13,4 °C. Er was 1,2 mm neerslag. Er was 2,6 uur zonneschijn (16%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1919: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,7 miljoen inwoners.
    • 11 maart » Het Paraguayaans voetbalelftal speelt de eerste interland uit de geschiedenis en verliest thuis met 5-1 van buurland Argentinië.
    • 13 april » Britse en Gurkha troepen vermoorden in Amritsar, India ten minste 379 ongewapende deelnemers aan demonstratie in het kader van de geweldloos-verzet-campagne van Gandhi
    • 29 mei » De waarneming van verschoven sterrenposities tijdens een zonsverduistering bevestigt Albert Einsteins relativiteitstheorie.
    • 9 juni » De Israëlische krant Haaretz verschijnt als Hebreeuws dagblad in Tel Aviv, alwaar het hoofdkantoor nog steeds is gevestigd.
    • 13 oktober » Tijdens de Convention portant réglementation de la Navigation Aérienne in Parijs wordt vastgelegd dat Nederland de nationaliteitsletter H (van Holland) voor luchtvaartuigradiostations zou gaan voeren.
    • 19 november » Oprichting van de Apostolische Prefectuur Celebes in Nederlands-Indië.
  • De temperatuur op 18 november 1940 lag tussen 2,3 °C en 9,0 °C en was gemiddeld 5,6 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 0,8 uur zonneschijn (9%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
    • 15 april » De Geallieerden beginnen hun aanval op de Noorse stad Narvik.
    • 21 april » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AC Cesena.
    • 9 juni » Noorwegen capituleert voor de Duitsers.
    • 1 juli » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub FK Inter Bratislava.
    • 5 augustus » De Joodse synagoge in Zandvoort wordt 's nachts aan de Mezgerstraat door onbekenden opgeblazen.
    • 26 augustus » In Waalwijk wordt voetbalclub RKC (Rooms Katholieke Combinatie) opgericht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Garritsen


De publicatie Stamboom Doppenberg is opgesteld door Henk Doppenberg (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henk Doppenberg, "Stamboom Doppenberg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-doppenberg/I10631.php : benaderd 19 februari 2026), "Herman Garritsen (1876-1940)".