Stamboom Doppenberg » Jannetje Franken (1857-1897)

Persoonlijke gegevens Jannetje Franken 

  • Zij is geboren op 24 oktober 1857 in Nijkerk Gld.
  • Beroep: Dienstmeid.
  • (Akte huwelijk) in het jaar 1878.
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 3555
    Gemeente: Nijkerk
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 22
    Datum: 24-04-1878
    Bruidegom Gerrit Dobbenberg
    Leeftijd: 30
    Geboorteplaats: Putten
    Bruid Jannetje Franken
    Leeftijd: 20
    Geboorteplaats: Nijkerk
    Vader bruidegom Hendrik Dobbenberg
    Moeder bruidegom Niesje Mosterd
    Vader bruid Klaas Franken
    Moeder bruid Geertruida Landman
  • (Akte overlijden) in het jaar 1897.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 3301
    Gemeente: Putten
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 75
    Aangiftedatum: 23-06-1897
    Overledene Jannetje Franken
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 22-06-1897
    Overlijdensplaats: Putten
    Vader Klaas Franken
    Moeder Geertruida Landman
    Partner Gerrit Doppenberg
    Relatie: echtgenote
  • Zij is overleden op 22 juni 1897 in Putten Gld, zij was toen 39 jaar oud.
  • Registratie van overlijden op 23 juni 1897.Bron 1
  • Een kind van Klaas Berendsen Franken en Geertruida Landman
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 7 augustus 2010.

Gezin van Jannetje Franken

Zij is getrouwd met Gerrit Doppenberg.

Zij zijn getrouwd op 24 april 1878 te Nijkerk Gld, zij was toen 20 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Hendrik Doppenberg  1878-1964 
  2. Klaas Doppenberg  1879-1940 
  3. Gijsbert Doppenberg  1881-1949 
  4. Geertruida Doppenberg  1883-1954 
  5. Niesje Doppenberg  1884-???? 
  6. Jannetje Doppenberg  1886-1967 
  7. Arend Doppenberg  1888-1952 
  8. Cornelis Doppenberg  1889-1890
  9. Cornelis Doppenberg  1891-1973 
  10. Hendrikje Doppenberg  1892-1972 
  11. Jan Doppenberg  1896-1897


Tijdbalk Jannetje Franken

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jannetje Franken


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Gelders Archief - Burgelijke stand - Overlijden - gem. Putten
  2. Gelders Archief - Burgelijke stand - Huwelijk - gem. Nijkerk

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 24 oktober 1857 lag rond de 15,0 °C. De winddruk was 6.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oosten. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
  • In het jaar 1857: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 4 maart » De eerste vakbond in België, de Gentse "Broederlijke Maatschappij der Wevers", wordt opgericht.
    • 4 maart » James Buchanan wordt beëdigd als 15e president van de Verenigde Staten
    • 23 maart » New York beleeft de wereldprimeur van de personenlift met valbeveiliging.
    • 18 mei » Opening van de Rotterdamsche Diergaarde, het latere Diergaarde Blijdorp.
    • 26 juni » Officiële opening van het station Essen (België).
    • 24 oktober » Oprichting van Sheffield FC, door de FIFA erkend als oudste voetbalclub ter wereld.
  • De temperatuur op 24 april 1878 lag rond de 18,4 °C. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 47%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • In het jaar 1878: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 20 februari » Kardinaal Gioacchino Pecci wordt gekozen tot Paus Leo XIII.
    • 3 maart » Bulgarije herneemt zijn onafhankelijkheid van het Ottomaanse Rijk.
    • 4 maart » Herstel van de rooms-katholieke bisschoppelijke hiërarchie in Schotland door oprichting van het aartsbisdom Saint Andrews en Edinburgh met vier bisdommen en het aartsbisdom Glasgow zonder suffragaan-bisdommen.
    • 3 april » Het Rotterdamsch Nieuwsblad verschijnt voor het eerst.
    • 4 mei » De fonograaf wordt voor het eerst gedemonstreerd.
    • 28 juni » Oprichting van de Priestercongregatie van het Heilig Hart van Jezus door de Franse priester Leo Dehon.
  • De temperatuur op 22 juni 1897 lag rond de 22,9 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 69%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1897: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Brooklyn gaat samen met New York.
    • 19 februari » De aartsbisschoppen van Canterbury en York weerleggen in hun brief Saepius Officio de argumenten van Paus Leo XIII in zijn brief Apostolicae Curae tegen de geldigheid van de wijdingen in de Kerk van Engeland.
    • 12 juni » Karl Elsener vraagt octrooi aan op het Zwitsers zakmes (Original Offiziersmesser).
    • 13 juli » Guglielmo Marconi verkrijgt octrooi op de draadloze telegraaf.
    • 30 oktober » In café de Kruif aan de Houttuinen in Delft wordt de 'Delftsche Studenten Bond' opgericht.
    • 31 oktober » Oprichting van de Eerste Groninger Tramway-Maatschappij.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Franken

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Franken.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Franken.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Franken (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Doppenberg is opgesteld door Henk Doppenberg (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henk Doppenberg, "Stamboom Doppenberg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-doppenberg/I1021.php : benaderd 29 december 2025), "Jannetje Franken (1857-1897)".