Stamboom Doppenberg » Trientje Postema (1878-1945)

Persoonlijke gegevens Trientje Postema 

  • Zij is geboren op 5 juni 1878 in Oldekerk.
    geboorte akte alleen op bestelling
  • Registratie van geboorte op 6 juni 1878.Bron 1
  • (Akte geboorte) in het jaar 1878.
    Bron Burgerlijke stand - Geboorte
    Archieflocatie Groninger Archieven
    Algemeen Gemeente: Oldekerk
    Soort akte: geboorte
    Aktenummer: 16
    Aangiftedatum: 06-06-1878
    Kind Trientje Postema
    Geslacht: V
    Vondeling: N
    Geboortedatum: 05-06-1878
    Geboorteplaats: Niekerk gem. Oldekerk
    Vader Jan Postema
    Moeder Jantje van Es
  • (Akte huwelijk) in het jaar 1905.
    Gemeente = Arnhem
    Aktenummer = 370
    Datum = 05-07-1905
    Archief locatie = Gelders Archief
    Toegang = 0207
    Inventarisnummer = 7989
    Akte = Huwelijksakte
    Bruidegom = Gerrit van de Velden
    Geboorteplaats bruidegom = Putten
    Beroep bruidegom = Arbeider
    Bruid = Trientje Postema
    Geboorteplaats bruid = Oldekerk
    Beroep bruid = zonder beroep
    Vader bruidegom = Breunis Velden
    Beroep vader bruidegom = Arbeider
    Moeder bruidegom = Albertje Doppenberg
    Beroep moeder bruidegom = zonder beroep
    Vader bruid = Jan Postema
    Beroep vader bruid = Arbeider
    Moeder bruid = Jantje Es
    Beroep moeder bruid = zonder beroep
  • Zij is overleden op 6 oktober 1945 in Rotterdam, Zuid-Holland, Nederland, zij was toen 67 jaar oud.
  • Een kind van Jan Postema en Jannetje Es
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 21 juni 2012.

Gezin van Trientje Postema

Zij is getrouwd met Gerrit van de Velden.

Zij zijn getrouwd op 5 juli 1905 te Arnhem Gld, zij was toen 27 jaar oud.Bron 2


Tijdbalk Trientje Postema

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Trientje Postema

Jan Postema
1850-1928
Jannetje Es
1851-1930

Trientje Postema
1878-1945

1905

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Groninger Archieven - Burgelijke stand -Geboorte - gem. Oldekerk
  2. Gelders Archief - Burgelijke stand - Huwelijk - gem. Arnhem

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 5 juni 1878 lag rond de 12,7 °C. Er was 7 mm neerslag. De winddruk was 11 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • In het jaar 1878: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 2 februari » Griekenland verklaart de oorlog aan Turkije.
    • 3 april » Het Rotterdamsch Nieuwsblad verschijnt voor het eerst.
    • 4 mei » De fonograaf wordt voor het eerst gedemonstreerd.
    • 28 juni » Oprichting van de Priestercongregatie van het Heilig Hart van Jezus door de Franse priester Leo Dehon.
    • 2 juli » Eerste Varsity (roeien).
    • 13 juli » Het Congres van Berlijn maakt Servië onafhankelijk.
  • De temperatuur op 5 juli 1905 lag tussen 11,9 °C en 20,7 °C en was gemiddeld 15,4 °C. Er was 2,3 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Oprichting van de Haagse voetbalclub ADO (Alles Door Oefening).
    • 20 februari » Slag bij Mukden, een beslissende, grote veldslag in de Russisch-Japanse Oorlog, in Mantsjoerije.
    • 22 maart » Willem Einthoven neemt met zijn snaargalvanometer het eerste elektrocardiogram op.
    • 22 april » Oprichting Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten in Amsterdam. Het initiatief daartoe werd genomen door Jac. P. Thijsse.
    • 5 september » Einde van de Russisch-Japanse Oorlog, bij het tekenen van het Verdrag van Portsmouth. Dit was ten gunste van Japan.
    • 20 oktober » Oprichting van de Turkse voetbalclub Galatasaray SK.
  • De temperatuur op 6 oktober 1945 lag tussen 10,5 °C en 16,2 °C en was gemiddeld 12,5 °C. Er was 1,3 mm neerslag gedurende 1,6 uur. Er was 2,1 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1945: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,2 miljoen inwoners.
    • 3 februari » Begin van de Slag om Manilla, die tot 3 maart zal duren en waarin 12.000 Japanse soldaten sneuvelen. Een groot aantal Filipijnse burgers komt om.
    • 19 maart » Tweede Wereldoorlog: voor de kust van Japan wordt het Amerikaanse vliegdekschip USS Franklin geraakt door een bom. Achthonderd man personeel komt om, en het schip is zwaar beschadigd.
    • 13 april » Bevrijding van Assen.
    • 16 april » Tweede Wereldoorlog: Bevrijding van Groningen.
    • 1 december » Onder leiding van Ab Goubitz wordt de eerste Nederlandse uitzending van de ochtendgymnastiek uitgezonden
    • 10 december » Nederland wordt lid van de Verenigde Naties


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Postema

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Postema.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Postema.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Postema (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Doppenberg is opgesteld door Henk Doppenberg (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henk Doppenberg, "Stamboom Doppenberg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-doppenberg/I10105.php : benaderd 10 februari 2026), "Trientje Postema (1878-1945)".