Stamboom Dirks » Pieter Dijkstra (1920-1993)

Persoonlijke gegevens Pieter Dijkstra 


Gezin van Pieter Dijkstra

Hij is getrouwd met Aaltje Reindina Boerema.

Zij zijn getrouwd op 24 december 1942 te Groningen, Groningen, Netherlands, hij was toen 22 jaar oud.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter Dijkstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pieter Dijkstra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pieter Dijkstra


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 14 maart 1920 lag tussen -0,1 °C en 7,4 °C en was gemiddeld 4,0 °C. Er was 1,8 mm neerslag. Er was 3,1 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
      • 17 mei » Het eerste verkeersvliegtuig landt op Schiphol
      • 1 augustus » Frankrijk roept het mandaatgebied Libanon uit.
      • 28 augustus » Het duel tussen Joegoslavië en Tsjecho-Slowakije (0-7) in Antwerpen betekent voor beide landen de eerste officiële voetbalinterland uit de geschiedenis.
      • 4 oktober » Oprichting van de Tunesische sportvereniging Club Africain.
      • 31 oktober » Treinongeval in Borne (1 dode en 4 gewonden).
      • 19 december » Restauratie van koning Constantijn I van Griekenland, na referendum op 5 december.
    • De temperatuur op 24 december 1942 lag tussen -1,4 °C en 4,2 °C en was gemiddeld 2,4 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,1 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
      • 28 februari » Japanse troepen landen op Java, het laatste Nederlandse bolwerk in Oost-Indië.
      • 8 maart » De Nederlandse mijnenveger Jan van Amstel tot zinken gebracht door een Japanse torpedobootjager.
      • 3 april » Tweede Wereldoorlog: Japanse troepen vallen Amerikaanse en Filipijnse troepen aan te Bataan.
      • 29 april » Grote explosie bij Tessenderlo Chemie in Tessenderlo met 189 doden en enorme vernielingen. De waarschijnlijke oorzaak is de explosie van aangekoekt ammoniumnitraat dat arbeiders met dynamiet wilden laten springen.
      • 9 augustus » In het bezette Kiev winnen fabrieksarbeiders een voetbalwedstrijd van een Duits team met 5-3, waarna het Oekraïense elftal door de Duitsers gevangen wordt gezet. De wedstrijd zou later de geschiedenis ingaan als de 'Dodenwedstrijd'.
      • 11 september » Verzetsactie in vernietigingskamp Treblinka, waarbij SS'er Max Biala wordt vermoord.
    • De temperatuur op 6 juni 1993 lag tussen 12,2 °C en 23,8 °C en was gemiddeld 17,9 °C. Er was 13,1 uur zonneschijn (79%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
    • In het jaar 1993: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 15,2 miljoen inwoners.
      • 14 januari » Onverwachte uitbarsting van de Colombiaanse vulkaan Galeras, die het leven kostte aan 6 vulkanologen en 3 toeristen.
      • 14 maart » Nadya Ochner, Italiaans snowboardster
      • 16 juli » De Pakistaanse oppositieleider Benazir Bhutto schrapt een "lange mars" van haar aanhangers naar Islamabad om de regering van premier Nawaz Sharif ten val te brengen onder druk van het leger en "in het nationaal belang".
      • 30 augustus » Een brand legt in het centrum van Zaandam het Wastora Shopping Centre in de as.
      • 31 oktober » In Peru wordt per referendum een nieuwe grondwet aangenomen, die herverkiezing van president Alberto Fujimori mogelijk maakt.
      • 1 december » Georgië en Abchazië sluiten een basisakkoord dat een einde moet maken het gewapende conflict tussen beide naties.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Dijkstra

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Dijkstra.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Dijkstra.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Dijkstra (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Dirks is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    R. Dirks, "Stamboom Dirks", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dirks/I477.php : benaderd 9 oktober 2026), "Pieter Dijkstra (1920-1993)".