Op 27-9-1721 wordt een kind van Jasper Buirma begraven in Peize.
In 1763 verzoeken de mombaren over de innocente zoon van wijlen Jasper Boerema en Jantijn Gerrits de Etstoel om het vijfde deel dat de pupil heeft in een plaats te Peize aan zijn twee broers Jan en Harm te mogen verkopen. De (andere) broer en zuster zijn reeds afgekocht. Dit zijn vermoedelijk Gerrit en Jeichien. De mombers zijn R. Lunsche, Albert Lunsche, Hindrik Arens en Wessel Jans te Peize. Jan Buirema wordt vermeld in het Haardstedenregister van Peize in 1742 en 1754, van 1764-1794 Jan Buirma, in 1797 zijn weduwe Grietien Wolters.
In de genealogie Jasper Jaspers (Chris Boerema) wordt als vijfde kind vermeld Roelof 1730-1769.
Het daar vermelde huwelijk van Jasper Jans uit Peize met Fennigje Jans, Wildervank 1740, met uit dit huwelijk een dochter Hillichjen geboren in 1749 betreft waaarschijnlijk een zoon van Jan Lammers en Hilligje Jaspers, die op 15-3-1716 zijn getrouwd in Peize (in het bekken 8 stuivers).
Huwelijk: Jasper Burma en Gesijn Heins, in het bekken 6 gld.
In 1763 verzoeken R. Lunsche als hoofdmomber, Albert Lunsche, Hindrik Arens en Wessel Jans medemombers over de innocente zoon van wijlen Jasper Boerema en Jantijn Gerrits te Peize en Jan Struik, Jan Klinkhamer, Albert Jans en
Jan Hindriks hoofd- en medemombers over de minderjarige kinderen van
Jasper Boerema en Geesjen Heijnes om goedkeuring om enige vaste goederen te mogen verkopen.
Op 7-5-1776 wordt Jan Jans Struik benoemd als nieuwe hoofdmomber in plaats van zijn vader Jan Hinderiks Struik te Winde, die is overleden. Ook de medemombers Albert Jans en Jan Hinderiks te Peize zijn ondertussen overleden en worden vervangen door Jan Bourema en Wilke Pieters. In de momberrekening komt voor het doodsbier in 1769 wegens het overlijden van Roelef. In 1770 krijgen Heine en Jasper 216 gld. wegens de erfportie van hun halfbroer Roelf. Er zijn ook posten in 1768 voor verdiend loon voor Heine, later ook voor Jasper. In 1781 ontvangen de pupillen hun erfportie van hun oom Jan Klinkhamer, die bij juffrouw Bock (op Oosterbroek bij Eelde) heeft gediend en zijn er begrafeniskosten en kosten voor medicijnen in Eelde. De medemomber Jan Buirma maakt een reis naar Annen en er zijn allerlei proceskosten. Hein en Jasper zijn nu meerderjarig (ouder dan 25 jaar).
In 1777 heeft de hoofdmomber Jan Struik de diaconie van Vries aangeklaagd voor de Etstoel wegens de erfenis van Jan Roelofs Klinkhamer, waarvan de twee pupillen de universele erfgenamen zijn. Jan Roelofs Klinkhamer zou aan de diaconie 250 gld. hebben gelegateerd uit erkentenis voor de ondersteuning door de diaconie van zijn vader. De legatie zou alleen mondeling zijn gedaan tijdens de eerste ziekte van Jan Klinkhamer en toen hij was hersteld zou hij dit hebben herroepen. De eis wordt toegewezen.
Heine Boerma wordt bij de doop van een van zijn kinderen in Taarlo, Vries vermeld als Hein Jaspers, overigens als Hein Boerema (met variaties), Bij het huwelijk wordt geen plaats vermeld. Jasper is reeds in 1807 in Peize overleden. In de lijsten in Peize wordt hij vermeld als Jasper Buirma, in 1797 42 jaar, 1 kind, in 1807 3 inwonende kinderen, in de Genealogie Boerema als Jasper Jaspers Boerema.
tussen 1754 en 1763
(1) Hij is getrouwd met Jantien Gerrits.
Zij zijn getrouwd
Kind(eren):
(2) Hij is getrouwd met Geesien Heins.
Zij zijn getrouwd op 20 februari 1752 te Peize.Bron 1
Kind(eren):
Jasper Buirema | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
(1) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Jantien Gerrits | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
(2) 1752 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||