De temperatuur op 12 mei 1886 lag rond de 6,5 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 88%. Bron: KNMI
8 april » De Duitser Carl Gassner verkrijgt octrooi op de droge zinkbatterij.
2 mei » Ericus Gerhardus Verkade opent de stoom-, brood- en beschuitfabriek 'De Ruyter'.
1 september » Instelling van de rooms-katholieke Bisschoppelijke Hiërarchie in Brits-Indië met vijf aartsbisdommen en veertien bisdommen.
1 september » Verheffing van het Bisdom Colombo tot Aartsbisdom Colombo en oprichting van de bisdommen Jaffna en Kandy in Ceylon
30 november » In de Folies Bergère wordt de eerste revue opgevoerd.
Trouwdag 7 oktober 1911
De temperatuur op 7 oktober 1911 lag tussen 5,8 °C en 13,0 °C en was gemiddeld 9,5 °C. Er was 14,8 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
13 februari » Oprichting van de Kroatische voetbalclub HNK Hajduk Split.
8 april » In Leiden ontdekt Heike Kamerlingh Onnes supergeleiding.
30 mei » De eerste editie van de Indianapolis 500 vindt plaats op Indianapolis Motor Speedway.
9 augustus » Explosie in stoomketel op lijndienstboot Gutenberg Rotterdam, 5 doden.
21 augustus » De Mona Lisa wordt op klaarlichte dag gestolen uit het Louvre in Parijs.
27 november » Paus Pius X creëert 19 nieuwe kardinalen, onder wie de Nederlandse Redemptorist pater Willem Marinus van Rossum.
Dag van overlijden 3 maart 1940
De temperatuur op 3 maart 1940 lag tussen -5,7 °C en 7,1 °C en was gemiddeld 0,4 °C. Er was 7,8 uur zonneschijn (71%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Nieko Dijkstra, "Stamboom Dijkstra", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-dijkstra/I104.php : benaderd 16 oktober 2026), "Douwe Dijkstra (1886-1940)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.