Stamboom Deuling » Aaltjen Goedhuis (-1860)

Persoonlijke gegevens Aaltjen Goedhuis 


Gezin van Aaltjen Goedhuis

Zij is getrouwd met Harm Prenger.

Zij zijn getrouwd op 14 mei 1815 te Groningen.Bron 3


Notities over Aaltjen Goedhuis

ze hadden 7 kinderen in Groningen geboren

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Aaltjen Goedhuis?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Aaltjen Goedhuis

Aaltjen Pieks
1730-< 1787

Aaltjen Goedhuis
-1860

1815

Harm Prenger
1793-1872


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. internet
    2. RHC Gr Ovlakte 19-05-1860, akte 580
    3. RHC Gr, akte 107

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 22 februari 1788 lag rond de 3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1788: Bron: Wikipedia
      • 2 januari » Georgia ondertekent als vierde staat de grondwet van de Verenigde Staten.
      • 9 januari » Connecticut ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 5e staat.
      • 28 januari » De eerste Australische strafkolonie wordt gevestigd bij Botany Bay.
      • 23 mei » South Carolina wordt de achtste staat van de Verenigde Staten.
      • 1 juni » Kapitein William Bligh licht het anker in de Valsbaai en zet koers naar de Oost met zijn schip de HMAV Bounty.
      • 23 november » Begin van de strengste winter sinds in 1706 in Nederland met metingen werd begonnen.
    • De temperatuur op 14 mei 1815 lag rond de 11,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: winderig omtrent helder. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1815: Bron: Wikipedia
      • 4 februari » Oprichting van het Groninger Studenten Corps Vindicat atque Polit, de oudste studentenvereniging van Nederland.
      • 1 maart » Napoleon keert terug naar Frankrijk na zijn ballingschap op Elba.
      • 16 maart » Willem Frederik van Oranje-Nassau neemt de titel Koning der Nederlanden aan.
      • 10 april » De Tambora op het Indonesische eiland Soembawa barst uit.
      • 22 juni » Napoleon wordt voor de tweede keer tot aftreden gedwongen.
      • 24 augustus » De eerste Nederlandse grondwet komt tot stand.
    • De temperatuur op 18 mei 1860 lag rond de 19,6 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 58%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
    • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
    • In het jaar 1860: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 8 februari » De Eerste Kamer der Staten-Generaal brengt het kabinet-Rochussen ten val door de verwerping van een wetsvoorstel inzake de aanleg en exploitatie van de Noorder- en Zuiderspoorweg.
      • 19 juni » Een van de grootste branden die Leeuwarden ooit troffen, vindt plaats bij de Prins Frederikkazerne.
      • 13 augustus » Moord op vorst Danilo II van Montenegro in Kotor. Hij wordt opgevolgd door zijn neef Nicolaas I.
      • 18 september » Het Koninkrijk Sardinië brengt de Kerkelijke Staat in de Slag bij Castelfidardo een nederlaag toe.
      • 8 december » Oprichting van de nv Gemeentekrediet van België.
      • 26 december » In stadion Hallam Pitch in Sheffield wordt de eerste voetbalwedstrijd gespeeld en die gaat tussen Sheffield FC en Hallam FC.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Goedhuis

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Goedhuis.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Goedhuis.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Goedhuis (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Deuling is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Maria Weits, "Stamboom Deuling", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-deuling/I10389.php : benaderd 25 december 2025), "Aaltjen Goedhuis (-1860)".