De temperatuur op 11 oktober 1888 lag rond de 10,1 °C. Er was 3 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
22 maart » Onder veenarbeiders in Appelscha breekt een grote staking uit; begin van de georganiseerde stakingen in Nederland.
1 april » In Rotterdam wordt voetbalclub Sparta opgericht.
11 april » Opening van het Concertgebouw in Amsterdam met een inwijdingsconcert waaraan 120 muzikanten en een koor van 500 personen deelnamen.
15 juni » De regeerperiode van de Duitse keizer Wilhelm II begint.
9 december » Herman Hollerith installeert zijn rekenmachine bij het Amerikaanse War Department.
23 december » Vincent van Gogh snijdt een deel van zijn oor af.
Dag van overlijden 16 maart 1972
De temperatuur op 16 maart 1972 lag tussen 0,5 °C en 19,3 °C en was gemiddeld 9,8 °C. Er was 9,2 uur zonneschijn (78%). De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
13 januari » In Ghana plegen militairen onder leiding van luitenant-kolonel Ignatius Kutu Acheampong een staatsgreep, terwijl regeringsleider Kofi Busia in Londen verblijft.
1 februari » Hewlett-Packard brengt de HP-35, de eerste wetenschappelijke elektronische zakrekenmachine, op de markt.
19 mei » Ajax wint met 12-1 van Vitesse, wat de grootste zege ooit is in de Eredivisie.
22 mei » Ton Sijbrands wordt wereldkampioen dammen.
29 mei » De wereldleiders Nixon en Brezjnev ondertekenen in Moskou het eerste SALT-verdrag.
13 augustus » N.E.C.-speler Chris Kronshorst is de eerste Nederlandse voetballer die een gele kaart krijgt ín het betaald voetbal. Amper vier minuten later was het de beurt aan Willem van Hanegem om de tweede te ontvangen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Nico de Kunder, "Stamboom De Kunder", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-kunder/I8971.php : benaderd 26 september 2026), "Jennie Walhout (1888-1972)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.