Stamboom De Kunder » Maria Catharina van der Pennen (1867-1912)

Persoonlijke gegevens Maria Catharina van der Pennen 


Gezin van Maria Catharina van der Pennen

Zij is getrouwd met Johannes Petrus Leenheers.

Zij zijn getrouwd op 21 augustus 1890 te Waalwijk, zij was toen 23 jaar oud.Bron 1

RFN 259

Kind(eren):

  1. Lambertus Leenheers  1891-1947 
  2. Joanna Leenheers  1893-1976
  3. Maria Leenheers  1896-1979
  4. Jacoba Leenheers  1899-1983
  5. Hendrika Leenheers  1903-1903
  6. Elisabeth Leenheers  1905-1905


Notities over Maria Catharina van der Pennen

Ouders: Jacobus van der Pennen & Johanna Brekelmans

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Catharina van der Pennen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Catharina van der Pennen

Maria Catharina van der Pennen
1867-1912

1890

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. jonkergouw

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 februari 1867 lag rond de 6,9 °C. De winddruk was 21 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 47%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1867: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 20 februari » Opening van de tunnel van Trois-Ponts, de oudste tunnel van spoorlijn 42 tussen Rivage (provincie Luik en de Luxemburgse grens bij Gouvy.
    • 1 april » Singapore wordt een kroonkolonie van het Verenigd Koninkrijk.
    • 14 juli » Alfred Nobel geeft de eerste demonstratie van zijn uitvinding: dynamiet.
    • 2 augustus » Oprichting van de Vlaamse muziekschool in Antwerpen, onder leiding van de componist Peter Benoit.
    • 28 september » Toronto wordt de hoofdstad van Canada.
    • 18 oktober » De Verenigde Staten kopen Alaska van Rusland.
  • De temperatuur op 21 augustus 1890 lag rond de 14,8 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1890: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 11 januari » De Britse regering stelt Portugal voor een ultimatum wat betreft de Portugese aanwezigheid in Afrika.
    • 14 maart » Heiligverklaring van Liduina van Schiedam door Paus Leo XIII.
    • 3 juli » Idaho treedt als 43ste staat toe tot de VS.
    • 1 oktober » Het Yosemite National Park in de Amerikaanse staat Californië wordt opgericht.
    • 4 december » Het stoffelijk overschot van Koning Willem III wordt bijgezet in Delft.
    • 29 december » Het bloedbad van Wounded Knee vindt plaats.
  • De temperatuur op 20 april 1912 lag tussen 3,4 °C en 19,5 °C en was gemiddeld 12,7 °C. Er was 9,3 uur zonneschijn (66%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 7 februari » Coen de Koning wint de tweede Elfstedentocht in 11 uur en 40 minuten met een gemiddelde snelheid van 16,58 km/h.
    • 12 februari » China gaat over op de gregoriaanse kalender.
    • 30 maart » Frankrijk vormt een protectoraat over Marokko.
    • 5 april » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Modena FC.
    • 29 mei » De première van het ballet L'après-midi d'un faune van Claude Debussy door het Ballets Russes eindigt in een schandaal.
    • 16 juni » Rusland en Frankrijk sluiten een marineverdrag.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Pennen


De publicatie Stamboom De Kunder is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Nico de Kunder, "Stamboom De Kunder", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-kunder/I762.php : benaderd 12 oktober 2026), "Maria Catharina van der Pennen (1867-1912)".