2 april » Het socialistische dagblad Het Volk verschijnt voor het eerst in Nederland.
14 mei » De Olympische Zomerspelen worden in Parijs geopend.
19 juli » Opening in Parijs van de eerste Franse metrolijn.
26 augustus » Roeiers François Brandt en Roelof Klein winnen het eerste Nederlandse olympisch goud.
31 oktober » Officiële oprichtingsdatum van de voetbalafdeling van omnisportclub AA La Gantoise, het huidige KAA Gent.
23 november » Paul Kruger landt te Marseille.
Dag van overlijden 20 juni 1968
De temperatuur op 20 juni 1968 lag tussen 10,8 °C en 18,1 °C en was gemiddeld 14,4 °C. Er was 8,0 mm neerslag gedurende 1,3 uur. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
31 januari » Het Oceanische eiland Nauru wordt onafhankelijk van Australië (Oceanië).
12 maart » Mauritius krijgt zelfbestuur maar blijft lid van het Gemenebest.
27 juni » Vier leden van de Boerenpartij (Evert Jan Harmsen, Johan van de Brake, Wouter van Harselaar en Hubert Kronenburg) splitsen zich af en gaan in de Nederlandse Tweede Kamer verder als de Groep Harmsen.
17 juli » In Londen gaat de Beatles-tekenfilm Yellow Submarine in première.
14 september » Gyula Zsivótzky scherpt in Boedapest zijn eigen wereldrecord kogelslingeren (73,74 meter) aan tot 73,76 meter.
18 oktober » Verheffing van het rooms-katholieke apostolisch vicariaat IJsland tot Bisdom Reykjavik. Benoeming van de Nederlander Hendrik Hubert Frehen tot bisschop.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Nico de Kunder, "Stamboom De Kunder", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-kunder/I7069.php : benaderd 25 september 2026), "Hendrikus Matheus Roelofs (1900-1968)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.