De temperatuur op 16 augustus 1926 lag tussen 13,9 °C en 20,1 °C en was gemiddeld 17,6 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
23 januari » Nederland speelt in Antwerpen zijn eerste officiële hockeyinterland. Tegenstander is België, dat met 2-1 wordt verslagen.
14 maart » François Morel, Canadees componist/muziekpedagoog/dirigent/pianist († 2018)
9 mei » De Amerikaanse ontdekkingsreizigers Richard Byrd en Floyd Bennett vliegen als eersten over de Noordpool.
22 augustus » In Zuid-Afrika wordt goud ontdekt.
25 november » Atatürk verbiedt het dragen van een fez, een traditioneel hoofddeksel, in Turkije.
10 december » Edmund Germer krijgt octrooi op de fluorescentielamp (tl-lamp).
Trouwdag 4 maart 1949
De temperatuur op 4 maart 1949 lag tussen -5,1 °C en 1,5 °C en was gemiddeld -1,9 °C. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
18 april » De nieuwe Ierse republiek Eire/Erin verbreekt de banden met het Britse Gemenebest.
23 augustus » De Presidentiële Raad wordt ingevoerd als collectief staatshoofd van Hongarije tot de afschaffing in 1986.
12 september » Verkiezing van Theodor Heuss tot eerste bondspresident van West-Duitsland.
13 september » Beëdiging van Theodor Heuss als eerste bondspresident van West-Duitsland.
22 september » Minister van financiën Piet Lieftinck laat de Nederlandse gulden met 30% devalueren.
26 november » De grondwet van India wordt aangenomen.
Dag van overlijden 11 september 1994
De temperatuur op 11 september 1994 lag tussen 9,5 °C en 15,2 °C en was gemiddeld 12,6 °C. Er was 6,2 mm neerslag gedurende 4,4 uur. Er was 3,6 uur zonneschijn (28%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
14 maart » Nick Goepper, Amerikaans freestyleskiër
4 juni » De Angolese regering biedt de rebellen van Jonas Savimbi's UNITA een deel van het regionaal bestuur aan, maar voegt daaraan toe dat dit "het laatste en maximale aanbod" is in de vredesonderhandelingen over een oplossing voor de burgeroorlog in het Afrikaanse land.
20 augustus » Bij een veerbootongeluk in Bangladesh komen ten minste driehonderd mensen om het leven. Het ongeval doet zich voor ten zuiden van de hoofdstad Dhaka op de rivier de Meghna, een van de vele vertakkingen in de delta van de Ganges.
4 november » De Verenigde Naties kondigen aan de vredestroepen in Somalië terug te trekken bij gebrek aan de noodzakelijke veiligheid voor de humanitaire missie.
5 november » In Pretoria wordt de Zuid-Afrikaanse theoloog en kerkleider Johan Heyns vermoord; hij krijgt een kogel in het achterhoofd als hij met twee van zijn kleinkinderen in zijn huis zit te kaarten.
23 december » Zeker tien Colombianen worden gedood bij aanslagen van het Nationale Bevrijdingsleger (ELN) op autobussen in de kustplaats Cartagena.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Nico de Kunder, "Stamboom De Kunder", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-kunder/I555.php : benaderd 12 oktober 2026), "Johanna Corstanje (1926-1994)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.