De temperatuur op 6 maart 1913 lag tussen 8,1 °C en 12,0 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 5,5 mm neerslag. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
24 maart » Het Nederlands elftal wint voor het eerst van Engeland. In Den Haag wordt het 2-1 door twee doelpunten van Huug de Groot.
10 april » Oprichting van de Bulgaarse voetbalclub Slavia Sofia.
29 mei » In Parijs gaat het ballet Le Sacre du printemps van Igor Stravinsky in première.
23 augustus » In Kopenhagen wordt het beeld van de kleine zeemeermin onthuld, gemaakt door de beeldhouwer Edward Eriksen (1876-1959).
14 oktober » In Senghenydd bij Caerphilly vallen bij een mijnramp 439 doden. Het is de grootste mijnramp uit de geschiedenis van het Verenigd Koninkrijk en wereldwijd de op zes na grootste ooit.
1 december » Ford Motor Company introduceert de lopende band. Het productieprincipe werd overigens al toegepast door Oldsmobile.
Trouwdag 20 april 1934
De temperatuur op 20 april 1934 lag tussen 1,4 °C en 12,1 °C en was gemiddeld 7,1 °C. Er was 1,7 uur zonneschijn (12%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
14 maart » Eugene Cernan, Amerikaans astronaut, laatste mens op de maan († 2017)
19 maart » Bisschopswijding van de Nederlander Willem Cobben, apostolisch vicaris van Finland.
30 juni » Nacht van de Lange Messen: Hitler schakelt alle oppositie binnen zijn eigen partij uit.
4 juli » In Amsterdam breekt het Jordaanoproer uit als reactie op de verlaging van de werklozensteun door het kabinet-Colijn
18 augustus » Karel Kaers wordt in Leipzig de jongste wereldkampioen wielrennen ooit.
22 oktober » De beruchte bankrover Charles Arthur "Pretty Boy" Floyd wordt neergeschoten door FBI-agenten in East Liverpool.
Dag van overlijden 26 oktober 1990
De temperatuur op 26 oktober 1990 lag tussen 6,9 °C en 14,4 °C en was gemiddeld 10,4 °C. Er was 4,8 mm neerslag gedurende 3,4 uur. Er was 1,3 uur zonneschijn (13%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
24 februari » Bij de eerste meerpartijenverkiezingen in de Sovjetrepubliek Litouwen behaalt het Litouwse volksfront Sąjūdis de meerderheid.
21 april » Adrie van der Poel wint de 25ste editie van Nederlands enige wielerklassieker, de Amstel Gold Race.
30 april » Na 43 maanden te zijn vastgehouden in Beiroet wordt de Amerikaanse gijzelaar Frank Reed vrijgelaten.
26 augustus » In de Joegoslavische stad Tuzla komen 78 mijnwerkers om bij een gasontploffing in een kolenmijn.
1 september » De Vlaamse openbare zender BRT lanceert TV1.
28 september » De negende editie van de Grote Winkler Prins Encyclopedie wordt voorgesteld.
Dag van begraven 30 oktober 1990
De temperatuur op 30 oktober 1990 lag tussen 5,0 °C en 11,9 °C en was gemiddeld 8,8 °C. Er was 4,6 mm neerslag gedurende 2,4 uur. Er was 3,2 uur zonneschijn (33%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
13 augustus » President Michael Gorbatsjov van de Sovjet-Unie geeft in een decreet opdracht tot de meest omvangrijke rehabilitatie van slachtoffers van het stalinisme.
7 september » De Tijd verschijnt voor de laatste keer als (opinie)weekblad.
27 september » De regeringspartij van de Zambiaanse president Kenneth Kaunda besluit haar machtsmonopolie op te geven en vrije verkiezingen uit te schrijven die binnen een jaar moeten worden gehouden.
6 november » Bij een aardbeving met een kracht van 6.6 op de schaal van Richter komen zeker 21 mensen om het leven in de Zuid-Iraanse provincie Fars.
12 november » Tim Berners-Lee publiceert een formeel voorstel voor het World Wide Web.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Nico de Kunder, "Stamboom De Kunder", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-kunder/I1137.php : benaderd 24 september 2026), "Cornelia Klazina de Kunder (1913-1990)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.