14 mei » De Olympische Zomerspelen worden in Parijs geopend.
2 juli » Eerste vlucht van een zeppelin, bij Friedrichshafen, Duitsland.
13 juli » In Den Helder exploderen enkele opgeviste granaten, waardoor vijf mensen om het leven komen.
19 juli » Opening in Parijs van de eerste Franse metrolijn.
22 augustus » In Tilburg wordt de elfjarige Marietje Kessels vermoord.
14 december » Max Planck publiceert zijn studie over de kwantummechanica.
Trouwdag 6 november 1929
De temperatuur op 6 november 1929 lag tussen -0,2 °C en 8,5 °C en was gemiddeld 3,8 °C. Er was 4,0 uur zonneschijn (43%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
4 maart » Herbert Hoover wordt beëdigd als 31e president van de Verenigde Staten
6 juni » Verheffing van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur IJsland tot Apostolisch vicariaat IJsland.
16 juni » Zaligverklaring van Claude de la Colombière (1641-1682), Frans Jezuïet
29 juni » Ingebruikname van de eerste windtunnel, te Langley Field in Californië.
15 juli » Paus Pius XI creëert één nieuwe kardinaal, de in 1996 zalig verklaarde Italiaanse aartsbisschop van Milaan Alfredo Ildefonso Schuster.
26 december » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SC Rheindorf Altach.
Dag van overlijden 13 november 1984
De temperatuur op 13 november 1984 lag tussen 3,4 °C en 11,0 °C en was gemiddeld 7,6 °C. Er was 0,7 uur zonneschijn (8%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
5 januari » Tijdens een sportgala in Ahoy' Rotterdam kiest de vaderlandse sportpers zwemster Conny van Bentum en atleet Rob Druppers tot respectievelijk sportvrouw en sportman van het jaar 1983. Sportploeg werd de Nederlandse vrouwenhockeyploeg vanwege de wereldtitel behaald in Kuala Lumpur.
3 april » Rakesh Sharma wordt de eerste Indiase ruimtevaarder.
30 april » In Colombia wordt de minister van Justitie, Rodrigo Lara, vermoord door handlangers van de beruchte drugsbaron Pablo Escobar.
22 mei » Bij voedselrellen in Cap Haitien komen drie mensen om het leven.
8 juni » Zwemmer Michael Gross uit West-Duitsland scherpt in München zijn eigen wereldrecord op de 200 meter vrije slag aan tot 1.47,55.
4 augustus » De Republiek Opper-Volta ondergaat een naamsverandering, het heet voortaan Burkina Faso.
Dag van begraven 16 november 1984
De temperatuur op 16 november 1984 lag tussen 1,5 °C en 4,9 °C en was gemiddeld 3,2 °C. Er was 2,7 mm neerslag gedurende 6,0 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Nico de Kunder, "Stamboom De Kunder", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-kunder/I1054.php : benaderd 25 september 2026), "Nicolaas de Kunder (1900-1984)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.