Stamboom De Bode » Grietje Stam (-1922)

Persoonlijke gegevens Grietje Stam 

  • Zij is geboren.
  • Ze werd gedoopt.
  • Zij is gedoopt.
  • Zij is overleden op 6 januari 1922 in Ammerstol.Bron 1
    Overleden in huisnummer 61 te Ammerstol in de ouderdom van 68 jaren.
    Getuigen:
    1. Hendrik Johannes Scholten, 43 jaren, grofsmid, zoon, wonende te Ammerstol
    2. Gerrit Verschoor, 28 jaren, grondwerker, wonende te Ammerstol
    Akte wordt ondertekend door H J Scholten, G Verschoor en de ambtenaar
    Tijdstip: 01:00
  • Registratie van overlijden op 6 januari 1922.Bron 1
  • Een kind van Pieter Stam en Martina de Heer
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 6 december 2007.

Gezin van Grietje Stam

Zij is getrouwd met Jan Scholten.

Zij zijn getrouwd op 16 maart 1878 te Ammerstol.Bron 2

Getuigen: (De ouders van zowel bruid als bruidegom zijn aanwezig)
1. Jacob Scholten, 37 jaren, koopman, broer van de bruidegom, wonende te Ammerstol
2. Johannes Stam, 34 jaren, grofsmid, broer van de bruid, wonende te Ammerstol
3. Aart Oskam, 45 jaren, touwslager, goede bekende, wonende te Ammerstol
4. Hendrik de Waai, 61 jaren, veldwachter, goede bekende, wonende te Ammerstol
Akte wordt ondertekend door:
J. Scholten, G Stam, H J Scholten, P Stam, Martina de Heer, J Scholten, Joh Stam, AOskam, H. de Waai
en de ambtenaar

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Grietje Stam?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Grietje Stam


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Akte 1
  2. Akte 3

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 maart 1878 lag rond de -0,1 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 78 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 87%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • In het jaar 1878: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 20 februari » Kardinaal Gioacchino Pecci wordt gekozen tot Paus Leo XIII.
    • 3 maart » Kroning van Paus Leo XIII in Rome.
    • 1 april » Het licht van Lange Jaap, een vuurtoren in Huisduinen, bij Den Helder wordt voor de eerste maal ontstoken. Lange Jaap is de hoogste gietijzeren toren van Europa.
    • 4 mei » De fonograaf wordt voor het eerst gedemonstreerd.
    • 13 juli » Het Congres van Berlijn maakt Servië onafhankelijk.
    • 7 september » William Booth verandert de naam van zijn Christian Mission in The Salvation Army. In Nederlands wordt dit het Leger des Heils genoemd.
  • De temperatuur op 6 januari 1922 lag tussen -9,1 °C en 0,7 °C en was gemiddeld -2,4 °C. Er was 2,5 mm neerslag. Er was 0,5 uur zonneschijn (6%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1922: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,0 miljoen inwoners.
    • 12 februari » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub Partizán Bardejov onder de naam ŠK Bardejov.
    • 25 februari » Henri Landru, beter bekend als blauwbaard wordt geëxecuteerd.
    • 11 april » Benoeming van de Nederlander Johannes Olav Smit tot apostolisch vicaris van Noorwegen.
    • 14 april » De Nederlandse Bachvereniging voert voor de eerste keer de Matthäus-Passion uit in de Grote Kerk van Naarden.
    • 30 april » Oprichting van de Poolse voetbalclub Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski.
    • 24 november » Mussolini krijgt van het Italiaanse parlement voor één jaar dictatoriale bevoegdheden.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Stam

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Stam.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Stam.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Stam (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom De Bode is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Ronald de Bode, "Stamboom De Bode", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-bode/I930.php : benaderd 26 december 2025), "Grietje Stam (-1922)".