Stamboom De Bode » Karel Leonardus Gravesteijn (1892-????)

Persoonlijke gegevens Karel Leonardus Gravesteijn 

  • Hij is geboren op 28 november 1892 in Gouda.
  • (Verhalen) .Bron 1
    Antje de Bode geboren 7-1-1896 te Haastrecht en overleden 18-9-71 te Gouda (naaister). Zij heeft haar eigen trouwjurk gemaakt en alle jurken die de mensen dragen die op de foto staan. Zeer gemoedelijke, rustige, vriendelijke vrouw. Gezet, al heel jong reuma (zeer vergroeide handen). Ze hield erg van zingen en spelletjes en lekker eten. Eten was altijd een gezellige familieaangelegenheid.

    Karel Leonardus Gravesteijn geboren 28-11-1892 te Gouda en overleden 26-9-72 te Gouda (verkoper). Heel slimme en muzikale, maar zeer eigenwijze man. Kon niet onder een baas werken. Liep altijd in een driedelig pak met bolhoed. Wilde niet tewerkgesteld worden in de crisisjaren en verscheen bij graafwerkzaamheden Niemand kan achterhalen of dat door zijn diensttijd in de eerste wereldoorlog is gekomen. Nooit echt oorlog geweest, maar hij is bijna verdronken in de Biesbosch. Mijn opa en oma zijn 2 keer getrouwd en 2 keer gescheiden.

    Foto met de koets aankomst bij het zgn spookhuis van Gouda aan de Schielandse Hoge Zeedijk hoek Bosweg. Is later gesloopt voor de weg naar Rotterdam. Is ook nog een geluidsfragment te vinden op internet over het ‘spoken”.
  • (Verhalen) .
    In 1935 zijn mijn opa en oma op 28a gaan wonen en is mijn moeder er geboren (geboren op 22-1-1935 te Gouda) en overleden op 28-2-2021 te Driebergen: Cornelia Helena Gravesteijn)
  • Een kind van Jacobus Gravesteijn en Johanna van Dam
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 22 november 2023.

Gezin van Karel Leonardus Gravesteijn

Hij is getrouwd met Antje de Bode.

Zij zijn getrouwd op 5 september 1922 te Gouderak, hij was toen 29 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):


Het echtpaar is gescheiden 1 mei 1946 te Gouderak.Bron 2

Oorzaak: Door een vonnis op 04-02-1946 van de rechtbank te Rotterdam, is het huwelijk ontbonden op 01-05-1946. Dit is op 14-05-1946 opgeschreven op de orginele registratie in het huwelijksregister akte 16 van 1922 te Gouderak

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Karel Leonardus Gravesteijn?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Karel Leonardus Gravesteijn

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Karel Leonardus Gravesteijn

Karel Leonardus Gravesteijn
1892-????

1922

Antje de Bode
1896-1971


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Jacoline Sanders
  2. Akte 16 Huwelijksregister 1922 Gouderak

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 november 1892 lag rond de 3,3 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1892: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 28 januari » Oprichting van de Amsterdamsche Hockey & Bandy Club.
    • 27 maart » In Manresa (Catalonië) wordt de Bases de Manresa, een ontwerp voor een regionale grondwet, goedgekeurd.
    • 14 mei » Oprichting van huidige Arnhemse voetbalclub Vitesse.
    • 9 september » De Amerikaanse astronoom Edward Emerson Barnard ontdekt Amalthea, de derde maan van Jupiter.
    • 25 november » De Franse baron Pierre de Coubertin lanceert het idee de Olympische Spelen in moderne vorm te doen herleven.
    • 18 december » Wereldpremière van De notenkraker van Tsjaikovski in het Mariinskitheater te Sint-Petersburg.
  • De temperatuur op 5 september 1922 lag tussen 10,9 °C en 20,2 °C en was gemiddeld 15,2 °C. Er was 6,0 uur zonneschijn (45%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1922: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,0 miljoen inwoners.
    • 15 februari » In Den Haag wordt het Internationaal Gerechtshof - gevestigd in het Vredespaleis - geopend.
    • 25 februari » Henri Landru, beter bekend als blauwbaard wordt geëxecuteerd.
    • 10 juni » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SV Mattersburg.
    • 14 augustus » In de regio Velsen wordt voetbalclub RKVV Velsen opgericht.
    • 23 augustus » Oprichting van de Peruaanse voetbalbond ("Federación Peruana de Fútbol").
    • 31 oktober » De RAI Amsterdam opent een semipermanente tentoonstellingshal aan de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Gravesteijn


De publicatie Stamboom De Bode is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Ronald de Bode, "Stamboom De Bode", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-bode/I5595.php : benaderd 26 december 2025), "Karel Leonardus Gravesteijn (1892-????)".