Dirk Cornelisz den Uijl , weduwnaar van Trijntje Cornlisdr Schipper heeft 7 kinderen verwekt bij Trijntje: Tonis (15), Cornelis (13), Dirk (12), Maarten (10).
Jacobus (8), Margje (7) en Neeltje (4) verschijnt samen met Willem Conelisz Schipper (oom en bloedvoogd van de minderjarige kinderen) voor schout en schepenen van s'Heeraartsberg en Bergambacht.
Ze zijn overeengekomen hoe de uitkoop van hun moederlijke goederen zal verlopen met goedvinden van schout en schepenen.
De gemelde kinderen zullen gealimenteerd, onderhouden en opgevoed worden en naar school gaan. Ze worden opgevoed volgends de christelijke gereformeerde religie totdat ze mondig zijn of trouwen.
Ieder kind krijg bij meerderjarigheid of bij het aangaan van een huwelijk een som van 3 gulden en 3 stuivers uitgekeerd als aandeel van hun moeders erfenis. Hiermee gaan de voogd en schout en schepenen akkoord.
Hij is getrouwd met Baardje Teunisse Muijs.
Zij zijn getrouwd op 21 januari 1740 te Bergambacht.
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Teunis Dirksz den Uijl | ||||||||||||||||||
1740 | ||||||||||||||||||