De temperatuur op 5 augustus 1922 lag tussen 9,7 °C en 20,6 °C en was gemiddeld 15,0 °C. Er was 1,0 mm neerslag. Er was 10,7 uur zonneschijn (70%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
15 februari » In Den Haag wordt het Internationaal Gerechtshof - gevestigd in het Vredespaleis - geopend.
16 april » Duitsland en de Sovjet-Unie ondertekenen het Verdrag van Rapallo.
9 juli » Johnny Weissmuller zwemt als eerste mens onder de minuut op de 100 meter vrije slag; in Alameda brengt de latere filmster (Tarzan) het wereldrecord op 58,6. Het oude record (1.00,4) stond sinds 24 augustus 1920 op naam van zijn Amerikaanse landgenoot Duke Kahanamoku.
31 oktober » De RAI Amsterdam opent een semipermanente tentoonstellingshal aan de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam.
24 november » Mussolini krijgt van het Italiaanse parlement voor één jaar dictatoriale bevoegdheden.
Dag van overlijden 4 januari 2005
De temperatuur op 4 januari 2005 lag tussen 6,6 °C en 9,3 °C en was gemiddeld 7,6 °C. Er was 1,6 mm neerslag gedurende 3,9 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
22 februari » KoRn gitarist Brian 'Head' Welch stapt uit de band.
23 maart » In Nederland treedt D66-minister Thom de Graaf van Bestuurlijke Vernieuwing af, nadat in de Nacht van Van Thijn de gekozen burgemeester door de Eerste Kamer is getorpedeerd.
16 juni » Het Nederlandse Alerteringssysteem Terrorismebestrijding ATb treedt in werking.
29 augustus » De orkaan Katrina richt zware schade aan in enkele zuidelijke Amerikaanse staten.
19 oktober » Saddam Hoessein staat terecht in Bagdad voor misdaden tegen de menselijkheid.
2 november » In Thailand wordt de Amsterdamse crimineel John Mieremet vermoord, en in Amsterdam vastgoedhandelaar Kees Houtman.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jan De Backer, "Stamboom De Backer - Evers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-backer-evers/I9472.php : benaderd 18 oktober 2026), "Josephus Henricua Van Veldhoven (1922-2005)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.