De temperatuur op 2 mei 1909 lag tussen 1,6 °C en 10,8 °C en was gemiddeld 6,0 °C. Er was 2,2 mm neerslag. Er was 9,9 uur zonneschijn (66%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
2 januari » President S. Hylkema van de Friese IJsbond zet het licht op groen voor de start van de eerste Elfstedentocht. Van de 48 deelnemers halen er slechts negen de finish van de 200 km lange tocht op dooi-ijs. Winnaar wordt de 24-jarige theologiestudent Minne Hoekstra uit Warga (13 uur en 50 minuten).
2 februari » In de Franse krant Le Figaro publiceert de Italiaanse schrijver Filippo Tommasso Marinetti zijn futuristisch manifest: een loflied op de dynamiek van het machinetijdperk.
17 maart » Aanvaring tussen Duits en Noors schip bij de ingang van de Nieuwe Waterweg, acht doden.
1 mei » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SK Sturm Graz.
1 september » De eerste Nijmeegse Vierdaagse gaat van start.
15 oktober » Ontploffende lading (picrinezuur) bij opruiming wrak bij Katwijk, 6 doden.
Trouwdag 11 april 1931
De temperatuur op 11 april 1931 lag tussen 4,9 °C en 13,3 °C en was gemiddeld 8,6 °C. Er was 4,9 uur zonneschijn (36%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
26 januari » In Groningen botst een passagierstrein uit Nieuweschans ter hoogte van de Lodewijkstraat op een rangerende goederentrein. Er vallen drie doden en vijf gewonden.
31 maart » Een forse aardbeving verwoest bijna de helft van Managua in Nicaragua, tweeduizend mensen komen om.
14 april » Koning Alfonso XIII van Spanje afgezet. Uitroeping van de republiek.
14 april » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Granada CF.
21 augustus » Oprichting van de Portugese voetbalclub FC Famalicão.
17 september » RCA brengt zijn eerste grammofoonplaat uit.
Dag van overlijden 11 juli 1990
De temperatuur op 11 juli 1990 lag tussen 10,5 °C en 22,2 °C en was gemiddeld 16,7 °C. Er was 15,2 uur zonneschijn (92%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
1 januari » De złoty wordt in Polen met meer dan 50% gedevalueerd. Sommige prijzen stijgen zo met 400%.
2 mei » De schrijver Árpád Göncz (68), behorende tot de Alliantie van Vrije Democraten, wordt door het Hongaarse parlement aangesteld als voorzitter en interim-president van de republiek.
19 augustus » In het zwarte stadsdeel Soweto in Johannesburg (Zuid-Afrika) vallen 222 doden tijdens bloedig geweld tussen de aanhangers van het ANC en Inkatha.
6 november » Hongarije wordt het 24e lid van de Raad van Europa en is daarmee het eerste land van het (voormalige) Warschaupact dat toetreedt tot de organisatie.
22 november » Golfoorlog - De Amerikaanse president George Bush brengt op Thanksgiving Day een bezoek aan de Amerikaanse troepen in de Perzische Golf.
17 december » Een Britse ex-politieman wordt tot zeventien jaar cel veroordeeld voor afpersing van een levensmiddelenfabrikant door scheermesjes, spijkers en rattengif in babyvoedsel te doen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jan De Backer, "Stamboom De Backer - Evers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-de-backer-evers/I594635.php : benaderd 12 oktober 2026), "Franciscus Maria van Dooren (1909-1990)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.