Stamboom Corbey » Tijmen Teunisz. Krijnen (1731-1812)

Persoonlijke gegevens Tijmen Teunisz. Krijnen 

  • Ook bekend als Teunisse.
  • Patroniem Teunisz..
  • Hij is geboren op 3 oktober 1731 in Blaricum.
  • Beroep: landbouwer, erfgooier, armmeester (1771 en 1778), buurmeester (1774, 1782, 1783, 1787 en 1792), schepen..
  • Hij is overleden op 2 februari 1812 in Naarden, hij was toen 80 jaar oud.
  • Een kind van Teunis Krijnen en Teuntje Vos
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 28 september 2024.

Gezin van Tijmen Teunisz. Krijnen

Hij is getrouwd met Klaasje Ruysendaal.

Zij zijn getrouwd op 29 mei 1762 te Naarden, hij was toen 30 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Meeuwis Krijnen  1770-1837 
  2. Emerentia Krijnen  1775-1846 
  3. Henricus Krijnen  1781-1828 


Notities over Tijmen Teunisz. Krijnen

OOk Thimotheus genoemd
In Blaricum geboren, vestigde Tijmen zich na zijn huwelijk in Bussum en kreeg daar een zeer groot nageslacht.
in 1763 stond Tijmen al in de Erfgooiersadministratie. Volgens de rekeingst1745-1850 van Stad en Lande bezat hij toen 3 koeien en 1 paard. Later erfde en kocht hij meerdere stukken grond. Op 21 mei 1783 kocht hij een huis met erf in de Agterbuurt voor f 600,-.
In de jaren dat hij buurmeestar was spande hij zich in om Bussum kerkelijk los te maken van Naarden en een eigen parochie te geven, In 1796 lukte dat. Later werd deze loskoppeling be‰indigd. Pas in 1817, na de Franse tijd proclameerde konong Willem I Bussum tot zelfstandige gemeente. Tijmen maakt dit niet meet mee.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Tijmen Teunisz. Krijnen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Tijmen Teunisz. Krijnen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Tijmen Krijnen


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 oktober 1731 lag rond de 14,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • Van 1702 tot 1747 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Tweede Stadhouderloze Tijdperk.
  • In het jaar 1731: Bron: Wikipedia
    • 3 februari » Het Koninklijk paleis in Brussel wordt totaal door brand verwoest.
    • 31 oktober » Ondertekening van een berucht emigratiebevel waardoor ongeveer 20.000 protestantse inwoners het land Salzburg moesten verlaten.
  • De temperatuur op 2 februari 1812 lag rond de 3,0 °C. Er was 4 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1812: Bron: Wikipedia
    • 28 mei » Rusland en Turkije sluiten in Boekarest vrede.
    • 24 juni » Napoleon Bonaparte valt Rusland binnen op weg naar Moskou. Een half jaar later is hij weer terug.
    • 6 augustus » De vulkaan Awu op het eiland Sangihe Besar (Indonesië) barst uit en maakt 953 slachtoffers.
    • 16 augustus » Voor het eerst wordt de berg Finsteraarhorn in Zwitserland beklommen.
    • 1 oktober » Oprichting Avans Hogeschool.
    • 12 november » Het leger van Napoleon trekt zich terug uit Moskou en steekt de Berezina over.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Krijnen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Krijnen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Krijnen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Krijnen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Corbey is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Drs. R.A. Corbeij, "Stamboom Corbey", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-corbey/I34877.php : benaderd 20 oktober 2026), "Tijmen Teunisz. Krijnen (1731-1812)".