Stamboom Cooper, Kooper, Oostwal, Robert, Ooteman en Blokland » Petronella (Nelletje) de Langen (± 1780-1848)

Persoonlijke gegevens Petronella (Nelletje) de Langen 

  • Zij is geboren rond 1780 in Amsterdam.
    ik weet het niet zeker maar:
    in het stadsarchief Amsterdam
    heb ik een Petronella de Lange gevonden die op 3 januari 1773 als Hervormd is gedoopt in de Westerkerk door Nicolaus Tetterode.
    Er waren geen getuigen en ouders had Petronella niet.
    Zij was 'Vondeling uit het Aalmoezeniersweeshuis'
    andere bron meldt weer dat de vader Jan Casper de Lange heet en de moeder Neeltje Bos
  • Woonachtig:
    • vanaf 1801: Smalle pad, Amsterdam.Bron 1
      Westelijke eilanden
    • vanaf 1801: Vinkenstraat, Amsterdam.Bron 1
    • in het jaar 1814: Haarlemmerplein 55, Amsterdam.
    • in het jaar 1816: Haarlemmerplein 35 kanton 6, Amsterdam.Bron 2
    • in het jaar 1826: Palmstraat 26, Amsterdam.Bron 3
    • in het jaar 1848: Tweede Looiersdwarsstraat 115, Amsterdam.Bron 4
  • Zij is overleden op 21 september 1848 in Amsterdam.Bron 5
    op moment van overlijden is zij al weduwe
    Ze is overleden in het Binnengasthuis aan de Achterburgwal no 1.
    Oorzaak: ziekte
    Tijdstip: 22:00
  • Registratie van overlijden op 23 september 1848.Bron 5
  • Een kind van Jan Casper de Langen en Neeltje Bod Of Bos
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 5 augustus 2011.

Gezin van Petronella (Nelletje) de Langen

Zij is getrouwd met Hendrik Cooper.

Zij zijn getrouwd.

tijdens zijn huwelijk in 1801 zou hij 25 jaar oud zijn. Dan zou hij in 1776 geboren moeten zijn.
In de ondertrouwakte staat ook zijn vader Cornelis zou zijn. Zijn vader Jan was in 1801 al overleden. Ik vermoed dat Hendrik zijn oom Cornelis Cooper meehad.
Hendrik ondertekende met Cooper met een C.
Gebeurtenis gedeeld met Kornelis Kooper (getuige)
Ze zijn in de kerk getrouwd op 8 mei 1801 te Amsterdam.Bron 6


Kind(eren):

  1. Johannes Cooper  1800-1848 
  2. Cornelis Kooper  1803-1832
  3. Cathrina Cooper  1806-< 1816
  4. Trijntje Cooper  1810-???? 
  5. Hendrik Kooper  1812-???? 
  6. Catharina Kooper  1814-1844
  7. Maria Christina Kooper  1816-1878 
  8. Pieter Cooper  1821-1869
  9. Antje Kooper  1826-1897


Notities over Petronella (Nelletje) de Langen

Zij hebben van 1816 tot 1829 hulp ontvangen van het armenhuis. Zij woonden thuis maar ontvingen wel hulp. Zij behoorden tot de stadsarmen. Hendrik was slepersknecht.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Petronella (Nelletje) de Langen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Petronella (Nelletje) de Langen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Petronella (Nelletje) de Langen

Petronella (Nelletje) de Langen
± 1780-1848


Cathrina Cooper
1806-< 1816
Pieter Cooper
1821-1869
Antje Kooper
1826-1897

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. ondertrouwakte
  2. familysearch.org
  3. Geboorte akte Antje
  4. overlijdensakte
  5. Genver.nl familysearch
  6. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 21 september 1848 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 21 november 1848 tot 1 november 1849 was er in Nederland het kabinet De Kempenaer - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. J.M. de Kempenaer (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • In het jaar 1848: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 21 februari » Duitsland - Karl Marx publiceert het Manifest van de Communistische Partij.
    • 24 februari » Marx en Engels publiceren in Londen hun Communistisch Manifest.
    • 26 februari » De Tweede Franse Republiek wordt uitgeroepen.
    • 15 maart » In Nederland bieden alle ministers – 'door pligtsgevoel gedrongen' – hun ontslag aan, nadat de koning de Tweede Kamer geheel buiten hun medeweten om heeft uitgenodigd tot het doen van voorstellen voor een ruimere herziening van de Grondwet.
    • 29 mei » Wisconsin wordt de 30e staat van de Verenigde Staten.
    • 3 november » De nieuwe Nederlandse Grondwet van Johan Thorbecke wordt geproclameerd.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Langen


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Marieke Cooper, "Stamboom Cooper, Kooper, Oostwal, Robert, Ooteman en Blokland", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-cooper/I2386.php : benaderd 1 januari 2026), "Petronella (Nelletje) de Langen (± 1780-1848)".