Stamboom Chodzynski » Klaas Jisses Dijkstra (1888-1972)

Persoonlijke gegevens Klaas Jisses Dijkstra 


Gezin van Klaas Jisses Dijkstra

Hij is getrouwd met Sjoukje Zijlstra.

Zij zijn getrouwd.


Kind(eren):

  1. Jisse Klases Dijkstra  1911-1973 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Klaas Jisses Dijkstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Klaas Jisses Dijkstra

Klaas Jisses Dijkstra
1888-1972



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 februari 1888 lag rond de -5,5 °C. De winddruk was 28 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 78%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1888: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 22 maart » Onder veenarbeiders in Appelscha breekt een grote staking uit; begin van de georganiseerde stakingen in Nederland.
    • 1 april » In Rotterdam wordt voetbalclub Sparta opgericht.
    • 15 juni » De regeerperiode van de Duitse keizer Wilhelm II begint.
    • 30 oktober » De Amerikaanse leerlooier John J. Loud verkrijgt octrooi op de kogelpen, een apparaat om leer mee te merken. Hoewel het geen succes wordt, geldt het als de voorloper van de balpen.
    • 9 december » Herman Hollerith installeert zijn rekenmachine bij het Amerikaanse War Department.
    • 23 december » Vincent van Gogh snijdt een deel van zijn oor af.
  • De temperatuur op 25 januari 1972 lag tussen -2,1 °C en 7,0 °C en was gemiddeld 2,4 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 5,1 uur zonneschijn (59%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel I met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
  • Van donderdag 20 juli 1972 tot vrijdag 11 mei 1973 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel II met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
  • In het jaar 1972: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,3 miljoen inwoners.
    • 14 januari » Margrethe II wordt koningin van Denemarken na de dood van haar vader koning Frederik IX.
    • 15 februari » Brigade-generaal Guillermo Rodríguez Lara neemt in Ecuador de macht over van president José María Velasco Ibarra na een succesvolle staatsgreep.
    • 29 april » Koning Ntare V van Burundi komt om het leven wanneer opstandelingen proberen hem te bevrijden uit zijn paleis.
    • 4 juli » Noord- en Zuid-Korea starten onderhandelingen met als uiteindelijke doel de hereniging van Korea.
    • 4 augustus » Een groep topschaatsers richtte in Stockholm, Zweden, de 'International Speed Skating League' op, de eerste commerciële schaatsbond ter wereld.
    • 13 oktober » Andesvliegramp. In de Andes stort een Uruguayaans passagiersvliegtuig neer. De 18 overlevenden worden op 20 december gered. Zij bleken het te hebben volgehouden door de stoffelijke overschotten van omgekomen passagiers als voedsel te gebruiken.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Dijkstra

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Dijkstra.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Dijkstra.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Dijkstra (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Frans Chodzynski, "Stamboom Chodzynski", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-chodzynski/I2465.php : benaderd 12 oktober 2026), "Klaas Jisses Dijkstra (1888-1972)".