Stamboom Busio » Maria Aertsen (1891-1957)

Persoonlijke gegevens Maria Aertsen 


Gezin van Maria Aertsen

Zij is getrouwd met Marinus Busio.

Zij zijn getrouwd op 4 mei 1916 te Oosterhout, zij was toen 25 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Hubertus Busio  1921-1992

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Aertsen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Aertsen

Maria Aertsen
1891-1957

1916

Marinus Busio
1889-1958


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 11 maart 1891 lag rond de 7,7 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 69%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1891: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 29 januari » Liliuokalani wordt koningin van Hawaï.
    • 16 juni » John Abbott wordt premier van Canada.
    • 25 augustus » Thomas Alva Edison verwerft het patent op de 35mm-film.
    • 9 oktober » De première van het requiem van de Tsjechische componist Antonín Dvořák vindt plaats in Birmingham, Verenigd Koninkrijk .
    • 13 november » De Belgische voetbalvereniging Club Brugge wordt opgericht.
    • 15 december » De Canadees James Naismith vindt het basketbal uit.
  • De temperatuur op 4 mei 1916 lag tussen 6,3 °C en 25,2 °C en was gemiddeld 16,7 °C. Er was 11,1 uur zonneschijn (74%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Horton Foote, Amerikaans toneel- en scenarioschrijver († 2009)
    • 10 juni » In Arabië breekt de Arabische opstand uit.
    • 17 juli » Het Uruguayaans voetbalelftal wint de eerste editie van de Copa América door naaste concurrent Argentinië in de slotwedstrijd op 0-0 te houden.
    • 15 september » Voor het eerst worden tanks ingezet op een slagveld. Tijdens de Slag aan de Somme zetten de Britten 49 Mark I-tanks in.
    • 29 november » Hussein wordt uitgeroepen tot koning van de Arabieren
    • 2 december » De Franse generaal Joseph Joffre wordt vervangen door Robert Nivelle als stafchef van het Franse leger.
  • De temperatuur op 31 maart 1957 lag tussen 3,0 °C en 8,5 °C en was gemiddeld 6,0 °C. Er was 1,1 uur zonneschijn (9%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1957: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,0 miljoen inwoners.
    • 4 oktober » Lancering Spoetnik I; begin van de space race.
    • 13 oktober » De Amerikaanse actrice Jayne Mansfield verricht op Het Kasteel de aftrap van de voetbalwedstrijd tussen Sparta en DOS. De spelers van de Rotterdamse club zijn zo onder de indruk van de zwoele kus op de mond van aanvoerder Rinus Terlouw dat Sparta met 7-1 verliest.
    • 31 oktober » De eerste Duitse kerncentrale wordt in gebruik genomen.
    • 14 november » Vliegramp Bussum.
    • 5 december » Zwarte Sinterklaas, de Nederlanders worden gesommeerd Indonesië te verlaten.
    • 6 december » De eerste poging van de Verenigde Staten om een kunstmaan te lanceren mislukt, waarbij het lanceerplatform wordt opgeblazen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Aertsen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Aertsen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Aertsen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Aertsen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Busio is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
M. Busio, "Stamboom Busio", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-busio/I141.php : benaderd 5 oktober 2026), "Maria Aertsen (1891-1957)".