De temperatuur op 23 oktober 1909 lag tussen 8,8 °C en 13,2 °C en was gemiddeld 11,7 °C. Er was 0,1 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
8 februari » Een pont die gebruikt wordt om arbeiders over te zetten naar de glasfabriek in Diemen kantelt, waarbij acht mensen verdrinken.
4 maart » William Howard Taft wordt beëdigd als 27e president van de Verenigde Staten
1 mei » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SK Sturm Graz.
25 juli » Louis Blériot vliegt als eerste Het Kanaal over.
27 juli » Tweede dag van de Tragische week in Catalonië, een opstand die hardhandig neer wordt geslagen.
28 juli » Derde dag van de Tragische week in Catalonië: scholen en kerken worden in brand gestoken.
Trouwdag 14 september 1931
De temperatuur op 14 september 1931 lag tussen 2,7 °C en 16,8 °C en was gemiddeld 9,2 °C. Er was 8,1 uur zonneschijn (63%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
26 januari » In Groningen botst een passagierstrein uit Nieuweschans ter hoogte van de Lodewijkstraat op een rangerende goederentrein. Er vallen drie doden en vijf gewonden.
3 maart » De Verenigde Staten adopteren "The Star-Spangled Banner" als het nationale volkslied.
31 maart » Een forse aardbeving verwoest bijna de helft van Managua in Nicaragua, tweeduizend mensen komen om.
14 april » Koning Alfonso XIII van Spanje afgezet. Uitroeping van de republiek.
21 augustus » Oprichting van de Portugese voetbalclub FC Famalicão.
9 december » Spanje wordt een republiek.
Dag van overlijden 26 november 1993
De temperatuur op 26 november 1993 lag tussen -5,0 °C en 1,7 °C en was gemiddeld -1,3 °C. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
9 maart » UNITA-leider Jonas Savimbi roept zijn medestanders op in de jungle bijeen te komen en zich voor te bereiden op nieuwe gevechten met de regering van Angola.
17 april » Dagblad van het Oosten verschijnt voor het laatst. Abonnees krijgen voortaan de Almelose editie van Tubantia.
18 april » Bij een confrontatie tussen het Senegalese leger en opstandelingen in de streek Casamance in het zuiden van het land komen volgens militaire bronnen tientallen mensen om het leven.
12 juli » Een menigte woedende Somaliërs doodt vier buitenlandse journalisten na een aanval van VN-troepen op een gebouw van de militie van de gezochte Somalische krijgsheer Mohammed Farrah Aidid, waarbij zeker zestien Somaliërs werden gedood.
10 september » Ondanks een oproep van hun leider Radovan Karadžić zetten Bosnisch-Servische militairen hun rebellie voort in de stad Banja Luka.
24 september » Ingebruikname in Rotterdam van de Willemsspoortunnel. De treinen rijden vanaf nu door deze tunnel, niet langer meer via de Koningshavenbrug ("De Hef") en de Willemsspoorbrug.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: H.F. Brons, "Stamboom Brons", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-brons/I1250.php : benaderd 20 oktober 2026), "Douwe Dirks Uildriks (1909-1993)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.