De temperatuur op 2 januari 1918 lag tussen -1,7 °C en 4,9 °C en was gemiddeld 1,1 °C. Er was 0,3 mm neerslag. Er was 0,8 uur zonneschijn (10%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
19 maart » Het Amerikaanse Congres stelt de tijdzones vast, en keurt de zomertijd goed.
1 april » Oprichting van de Royal Air Force in het Verenigd Koninkrijk.
23 mei » De raffinaderij van Koninklijke Olie op Curaçao wordt in bedrijf gesteld.
20 oktober » Duitsland accepteert de voorwaarden van de Amerikaanse president Woodrow Wilson om de wereldoorlog te beëindigen.
9 november » Novemberrevolution, de Duitse keizer Wilhelm II treedt gedwongen af, einde van het Duitse Keizerrijk; zowel de Duitse Republiek als de Radenrepubliek worden uitgeroepen.
12 november » Oostenrijk wordt een republiek.
Dag van overlijden 2 april 1992
De temperatuur op 2 april 1992 lag tussen 0,9 °C en 9,6 °C en was gemiddeld 5,8 °C. Er was 1,2 mm neerslag gedurende 2,2 uur. Er was 4,4 uur zonneschijn (34%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
16 april » Bij een vliegramp in Kenia komen vijfenveertig mensen om het leven, van wie veertig inzittenden van een vliegtuig van de luchtmacht en vijf mensen die op de grond werden geraakt door wrakstukken.
20 april » De Spaanse koning Juan Carlos opent de wereldtentoonstelling Expo '92 in Sevilla.
20 april » Zes Britse matrozen raken gewond als hun vliegdekschip tijdens een oefening in de Atlantische Oceaan per ongeluk wordt aangevallen door een eigen toestel.
22 juni » Cambodja krijgt 880 miljoen dollar aan hulp van het buitenland voor de wederopbouw van het land; dat is 280 miljoen dollar meer dan het bedrag waar de Verenigde Naties om hadden gevraagd.
17 juli » Minister Theo Kelchtermans lanceert een denkoefening om vrachtverkeer ook in de Antwerpse Kennedytunnel tol te laten betalen.
29 juli » Met de aankomst van 21 vrachtwagens met levensmiddelen in de Bosnische hoofdstad Sarajevo is de lang geplande corridor over land vanaf de Kroatische kuststad Split geopend.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Henk Bos, "Stamboom Bouwmeester omg. Epe", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bouwmeester-epe/I403.php : benaderd 25 oktober 2026), "Hendrikus Bouwmeester (1918-1992)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.