Stamboom Bouwmeester omg. Epe » Wilhelmus van 't Erve (1841-1888)

Persoonlijke gegevens Wilhelmus van 't Erve 

  • Hij is geboren op 25 december 1841 in Nijbroek gem Voorst.
    Voorst Index op het bevolkingsregister 1839-1930
    Erve, van ’t Wilhelmus 1841-12-25
    17c/042
    11 /033
  • Registratie van geboorte.Bron 1
  • Hij is overleden op 25 februari 1888 in Epe, hij was toen 46 jaar oud.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 4930
    Gemeente: Epe
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 35
    Aangiftedatum: 27-02-1888
    Overledene Wilhelmus van 't Erve
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 25-02-1888
    Overlijdensplaats: Epe
    Vader Theodorus van 't Erve
    Moeder Teresia Simons
    Partner Deodora Willemina Klumper
    Relatie: weduwnaar
    Nadere informatie geboortepl: Voorst; oud 46 jaar; beroep overl.: landbouwer; beroep vader: geen beroep vermeld; beroep moeder: landbouwster
  • Registratie van overlijden op 27 februari 1888.Bron 2
  • Een kind van Theodorus van 't Erve en Theresia Simons
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 21 december 2012.

Gezin van Wilhelmus van 't Erve

Hij is getrouwd met Deodora Willemina Klumper.

Zij zijn getrouwd op 5 mei 1877 te Epe, hij was toen 35 jaar oud.Bron 3

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Gelders Archief
Algemeen Toegangnr: 0207
Inventarisnr: 5001
Gemeente: Epe
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 27
Datum: 05-05-1877
Bruidegom Wilhelmus van 't Erve
Leeftijd: 35
Geboorteplaats: Nijbroek (Voorst)
Bruid Deodora Willemina Klumper
Leeftijd: 24
Geboorteplaats: Vaassen (Epe)
Vader bruidegom Theodorus van 't Erve
Moeder bruidegom Teresia Siemons
Vader bruid Hendrikus Klumper
Moeder bruid Hendrika Brinkhof
Nadere informatie beroep bg.: Landbouwer; beroep bruid: Landbouwster; beroep vader bg.: geen beroep vermeld; beroep moeder bg.: Landbouwster; beroep vader bd.: Landbouwer; beroep moeder bd.: geen beroep vermeld

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Wilhelmus van 't Erve?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Wilhelmus van 't Erve

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Wilhelmus van 't Erve

Wilhelmus van 't Erve
1841-1888

1877

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. (Niet openbaar)
    2. Archieflocatie Gelders Archief
    3. Gelders Archief

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 25 december 1841 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken mist regen. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1841: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
      • 20 januari » Hongkong wordt door de Britten bezet.
      • 26 januari » Het Verenigd Koninkrijk bezet Hongkong.
      • 4 maart » William Henry Harrison wordt beëdigd als 9e president van de Verenigde Staten
      • 14 juni » Oprichting van het eerste parlement van Canada.
      • 30 augustus » Sir Robert Peel volgt William Lamb op als premier van het Verenigd Koninkrijk.
      • 2 oktober » Florestan I volgt zijn overleden broer Honorius V op als vorst van Monaco.
    • De temperatuur op 5 mei 1877 lag rond de 2,6 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 70%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
    • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
    • In het jaar 1877: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 4 maart » Emile Berliner vindt de microfoon uit.
      • 4 maart » Rutherford B. Hayes wordt beëdigd als 19e president van de Verenigde Staten
      • 10 mei » Roemenië verklaart zichzelf onafhankelijk van Turkije, dit wordt op 26 maart 1881 doorgevoerd na het einde van de Roemeense burgeroorlog.
      • 15 juni » Henry Ossian Flipper studeert als eerste zwarte Amerikaan af aan de militaire academie van de Verenigde Staten.
      • 18 augustus » De Amerikaanse astronoom Asaph Hall ontdekt de manen van Mars. Hij noemt ze Phobos en Deimos.
      • 21 november » Thomas Edison vindt de fonograaf uit.
    • De temperatuur op 25 februari 1888 lag rond de -5,7 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
    • In het jaar 1888: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 13 mei » Brazilië schaft de slavernij af.
      • 21 augustus » William Burroughs vraagt octrooi aan op de eerste, commercieel beschikbare rekenmachine.
      • 31 augustus » Jack the Ripper slaat voor het eerst toe: hij vermoordt Mary Ann Nichols.
      • 8 september » In Engeland vinden de eerste zes wedstrijden ooit plaats van de Football League.
      • 9 december » Herman Hollerith installeert zijn rekenmachine bij het Amerikaanse War Department.
      • 23 december » Vincent van Gogh snijdt een deel van zijn oor af.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia

    • 1864 » Anna Harrison (88), first lady (echtgenote van Amerikaans president William Henry Harrison)
    • 1895 » Ignaz Lachner (87), Duits violist, organist, componist en dirigent
    • 1895 » Royal Earl House (80), Amerikaans ingenieur en uitvinder van de telex
    • 1899 » Paul Julius Reuter (82), Brits journalist en mediamagnaat, oprichter van het Reuters Newsbureau
    • 1944 » Julien Lehouck (47), Belgisch atleet, burgemeester en weerstander
    • 1957 » George "Bugs" Moran (63), Chicago-gangster

    Over de familienaam Van 't Erve


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Henk Bos, "Stamboom Bouwmeester omg. Epe", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bouwmeester-epe/I2018.php : benaderd 3 januari 2026), "Wilhelmus van 't Erve (1841-1888)".