De temperatuur op 19 november 1925 lag tussen -4,1 °C en 3,9 °C en was gemiddeld -0,9 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 6,2 uur zonneschijn (72%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
19 maart » Bisschopswijding van Angelo Roncalli, apostolisch visitator in Bulgarije, in Rome door kardinaal Giovanni Tacci Porcelli.
16 april » In Sofia vinden bij een bomaanslag in de Sveta Nedeliakathedraal 150 mensen de dood.
25 juli » Opening van het Estadio Heliodoro Rodríguez López in Santa Cruz de Tenerife, Spanje.
10 augustus » Stormramp van 1925, een noodweer met zeer zware windstoten en meerdere tornado's richt veel schade aan. Vooral Borculo wordt zwaar getroffen.
31 oktober » Ahmad Sjah Qajar, de laatste sjah van de dynastie der Kadjaren van Iran wordt afgezet
25 december » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de tweede keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 2-2 gelijk te spelen tegen naaste belager Brazilië.
Trouwdag 13 februari 1957
De temperatuur op 13 februari 1957 lag tussen 5,1 °C en 9,9 °C en was gemiddeld 7,1 °C. Er was 10,7 mm neerslag gedurende 6,0 uur. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
17 maart » Bij een vliegramp op Cebu komt de president van de Filipijnen, Ramon Magsaysay om het leven.
20 maart » Éamon de Valera wordt voor de derde keer Taoiseach (premier van Ierland).
17 april » Oprichting van de Poolse voetbalclub Flota Świnoujście.
5 mei » Opening van het Estádio dos Barreiros in Funchal.
4 oktober » Lancering Spoetnik I; begin van de space race.
31 oktober » De eerste Duitse kerncentrale wordt in gebruik genomen.
Dag van overlijden 29 mei 2015
De temperatuur op 29 mei 2015 lag tussen 5,6 °C en 15,8 °C en was gemiddeld 11,1 °C. Er was 3,1 mm neerslag gedurende 2,5 uur. Er was 0,9 uur zonneschijn (6%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
7 januari » Aanslag op het hoofdkantoor van Charlie Hebdo in Parijs. Er vallen 12 doden waaronder twee politieagenten.
7 januari » Het boek "Soumission" van Michel Houellebecq verschijnt. Het themanummer van de Charlie Hebdo was op deze dag gewijd aan deze schrijver.
9 januari » De twee verdachten van de aanslag op Charlie Hebdo worden omsingeld en doodgeschoten nadat ze zich in een drukkerij in de Franse gemeente Dammartin-en-Goële hebben verschanst. Vrijwel tegelijkertijd wordt een gijzeling in een joodse supermarkt in Parijs, waarbij vier gegijzelden waren omgebracht, door de politie tot een eind gebracht. Een gijzelnemer komt hierbij om.
1 maart » John Jansen van Galen presenteert voor de laatste keer het radioprogramma Met het Oog op Morgen.
4 maart » In bosrijke nationale parken ten oosten van de beroemde Tafelberg in Kaapstad woeden al vier dagen grote bosbranden. Volgens de brandweer is al 4.000 hectare grond verwoest.
29 oktober » Na vijf jaar heft de Europese Unie de sancties op tegen de Wit-Russische president Aleksandr Loekasjenko en 169 van zijn landgenoten.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hilbert Botter, "Stamboom Botter", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-botter/I4115.php : benaderd 15 oktober 2026), "Seine Botter (1925-2015)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.