De temperatuur op 7 juli 1929 lag tussen 8,7 °C en 17,2 °C en was gemiddeld 12,7 °C. Er was 2,3 mm neerslag. Er was 4,1 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
11 februari » Mussolini en Paus Pius XI sluiten het Verdrag van Lateranen waarbij het Vaticaan als autonome staat wordt erkend.
18 februari » Eerste aankondiging van de Oscars.
4 maart » Herbert Hoover wordt beëdigd als 31e president van de Verenigde Staten
16 mei » De eerste Oscar-uitreiking.
7 juni » Vaticaanstad wordt een stadstaat.
11 september » In Rotterdam fuseren de scheepswerven Wilton en Fijenoord.
Trouwdag 13 juni 1963
De temperatuur op 13 juni 1963 lag tussen 9,7 °C en 24,3 °C en was gemiddeld 16,5 °C. Er was 6,1 mm neerslag gedurende 3,5 uur. Er was 5,1 uur zonneschijn (31%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
6 april » De NV Nederlandse Gasunie wordt opgericht.
5 mei » Eerste levertransplantatie ooit, uitgevoerd door Thomas Starlz.
14 juni » Lancering van de Vostok 5 met aan boord Valeri Bykovski.
21 juni » Kardinaal Giovanni Battista Montini wordt gekozen tot Paus Paulus VI.
23 oktober » Wielervereniging De Windmolens uit Geffen wordt opgericht.
10 november » De Nederlandse Beatles Fanclub is officieel opgericht.
Dag van overlijden 16 april 1999
De temperatuur op 16 april 1999 lag tussen 0,4 °C en 11,2 °C en was gemiddeld 5,2 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 7,4 uur zonneschijn (53%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
10 januari » Ter gelegenheid van de zeventigjarige verjaardag van de eerste publicatie van het eerste Kuifjeverhaal, geeft de firma Casterman een herdruk uit van Tintin au pays des Soviets (Kuifje in het land van de Sovjets).
4 februari » Hugo Chávez wordt tot president van Venezuela gekozen.
27 maart » Langeafstandloper Greg van Hest vestigt in Den Haag een nieuw Nederlands record op de halve marathon: 1.01,10.
20 april » Tijdens een bezoek aan Sevilla bezoekt prins Willem-Alexander een stierengevecht. Ook wordt hij die dag voorgesteld aan ene Máxima Zorreguieta.
21 april » Turkse aanklagers eisen de doodstraf tegen de Turks-Koerdische leider Abdullah Öcalan wegens verraad en moord.
1 mei » SpongeBob SquarePants gaat in de VS van start.
Dag van begraven 20 april 1999
De temperatuur op 20 april 1999 lag tussen -0,4 °C en 14,1 °C en was gemiddeld 8,9 °C. Er was 1,9 mm neerslag gedurende 2,6 uur. Er was 7,2 uur zonneschijn (51%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
15 januari » Servische ordetroepen vermoorden 45 burgers, onder wie twee vrouwen en een kind van twaalf jaar, in het Kosovaarse dorp Račak.
3 juni » Ontslag van de Nederlander Lambert van Heygen als aartsbisschop van Bertoua in Kameroen.
13 augustus » Steffi Graf kondigt het einde van haar tennisloopbaan aan.
14 oktober » De Stichting Dutch History wordt opgericht, tussen de gemeente Den Haag en de Efteling, voor de bouw van een toeristische attractie. Het project, in de vorm van een darkride, gaat uiteindelijk niet door.
31 oktober » Eerste uitreiking Seghers Literatuurprijs.
10 december » Michael Klim verbetert in Canberra zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vlinderslag tot 52,03.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hilbert Botter, "Stamboom Botter", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-botter/I384.php : benaderd 13 februari 2026), "Anne Botter (1929-1999)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.