Stamboom Botter » Govert Botter (1877-1955)

Persoonlijke gegevens Govert Botter 


Gezin van Govert Botter

(1) Hij is getrouwd met Niesje Oosterkamp.

Zij zijn getrouwd op 29 augustus 1901 te Zwolle, hij was toen 24 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Hendrik Botter  1902-1994 
  2. Aaltje Botter  1903-1990
  3. Jan Govert Botter  1905-1984 
  4. Goverdina Botter  1914-1985
  5. Govert Jan Botter  1919-1990

Het echtpaar is gescheiden 8 december 1934 te Zwolle.Bron 3


(2) Hij is getrouwd met Wilhelmina Johanna Keeser.

Zij zijn getrouwd op 23 juni 1937 te Zaandam, hij was toen 60 jaar oud.Bron 4


Notities over Govert Botter

Govert was ook walcommissaris van de Dedemvaartsche Onderlinge Verzekering Mij. van ijzeren schepen volgens een advertentie in de krant na zijn overlijden.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Govert Botter?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Govert Botter

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Govert Botter

Govert Botter
1811-1898

Govert Botter
1877-1955

(1) 1901
Aaltje Botter
1903-1990
(2) 1937

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Geb. akte 171 Gem Hoogeveen
    2. Huw. akte nr 159 Gem Zwolle
    3. (Niet openbaar)
    4. Henk Suiker

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 18 mei 1877 lag rond de 13,7 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 73%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
    • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
    • In het jaar 1877: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 5 maart » Rutherford B. Hayes wordt beëdigd als 19e President van de Verenigde Staten
      • 10 mei » Roemenië verklaart zichzelf onafhankelijk van Turkije, dit wordt op 26 maart 1881 doorgevoerd na het einde van de Roemeense burgeroorlog.
      • 15 augustus » In hun uitvindersvete behaalt Edison toch nog een kleine overwinning op Bell: door Edisons toedoen op deze dag zeggen we tegenwoordig "hallo" als begroeting aan de telefoon en niet "ahoy" (Bells keuze).
      • 16 november » Paus Pius IX roept de Heilige Franciscus van Sales (1567-1622) uit tot kerkleraar.
      • 21 november » Thomas Edison vindt de fonograaf uit.
      • 14 december » Servië wordt bondgenoot van Rusland in de oorlog tegen Turkije.
    • De temperatuur op 23 juni 1937 lag tussen 9,5 °C en 21,3 °C en was gemiddeld 15,2 °C. Er was 14,0 uur zonneschijn (84%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • In het jaar 1937: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
      • 7 januari » Prinses Juliana trouwt met Prins Bernhard van Lippe-Biesterfeld in de Sint-Jacobskerk in Den Haag. De Maastrichtste 7 Januaristraat verwijst hiernaar.
      • 16 maart » Willy Walden en Piet Muijselaar treden voor het eerst op als de dames Snip en Snap.
      • 4 juni » Introductie van de winkelwagen door supermarkteigenaar Sylvan Goldman.
      • 14 juli » Oprichting Hockeyclub 's-Hertogenbosch.
      • 29 november » Prins Bernhard botst te Diemen met 160 kilometer per uur op een vrachtwagen. Hij raakt zwaargewond.
      • 21 december » De eerste versie van het plan voor Fall Grün wordt door de Duitse militairen afgeleverd.
    • De temperatuur op 28 februari 1955 lag tussen -6,1 °C en -0,2 °C en was gemiddeld -3,0 °C. Er was 4,6 uur zonneschijn (43%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • In het jaar 1955: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 10,7 miljoen inwoners.
      • 20 mei » De Benelux-landen presenteren het Benelux-Memorandum aan de andere lidstaten van de EGKS.
      • 13 juli » Ruth Ellis is de laatste vrouw die in Engeland naar de strop wordt geleid.
      • 16 juli » Oprichting van de Rooms-katholieke bisdommen Groningen (afgesplitst van het aartsbisdom Utrecht) en Rotterdam (afgesplitst van het Bisdom Haarlem) in Nederland.
      • 4 oktober » De Citroën DS19 wordt gepresenteerd.
      • 15 november » Opening van de Kirovsko-Vyborgskaja-lijn, het eerste metrotracé van de metro van Sint-Petersburg.
      • 9 december » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club de Deportes La Serena.
    • De temperatuur op 4 maart 1955 lag tussen -2,7 °C en 6,2 °C en was gemiddeld 1,9 °C. Er was 7,7 uur zonneschijn (70%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • In het jaar 1955: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 10,7 miljoen inwoners.
      • 6 januari » De Katholieke Radio Omroep zendt het eerste kinderprogramma op de Nederlandse televisie uit: ‘Opstand in de kribbe', een toneelspel van de Volendammer Pé Mühren over rebellerende beelden in een kerststal.
      • 30 maart » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de tiende keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 1-0 te winnen van Chili.
      • 20 april » Eerste aflevering van Swiebertje (met Joop Doderer in de hoofdrol) op de Nederlandse televisie.
      • 9 mei » In Machala, Ecuador wordt het Estadio 9 de Mayo officieel in gebruik genomen.
      • 17 juli » Het allereerste Disneypark ter wereld, het Disneyland Park te Anaheim, wordt geopend.
      • 4 oktober » De Citroën DS19 wordt gepresenteerd.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Botter

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Botter.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Botter.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Botter (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Botter is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Hilbert Botter, "Stamboom Botter", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-botter/I1554.php : benaderd 23 oktober 2026), "Govert Botter (1877-1955)".