De temperatuur op 11 januari 1905 lag tussen 1,1 °C en 6,0 °C en was gemiddeld 4,0 °C. Er was 1,9 uur zonneschijn (24%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
12 februari » Het Zwitsers voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit zijn geschiedenis. In Parijs wordt met 1-0 verloren van Frankrijk .
4 maart » Theodore Roosevelt wordt her-beëdigd als 26e president van de Verenigde Staten
10 maart » Chelsea FC wordt opgericht door Gus Mears.
30 april » Het Nederlands voetbalelftal speelt zijn eerste officiële interland. België was de tegenstander. Na negentig minuten was de stand 1-1; Nederland won uiteindelijk met 4-1.
27 juni » Er breekt muiterij uit op het Russische oorlogsschip Potemkin.
18 november » Prins Karel van Denemarken wordt koning Haakon VII van Noorwegen.
Trouwdag 29 augustus 1929
De temperatuur op 29 augustus 1929 lag tussen 10,6 °C en 22,4 °C en was gemiddeld 16,2 °C. Er was 11,3 uur zonneschijn (82%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
6 januari » Proclamatie van het koninkrijk van Joegoslavië.
16 mei » De eerste Oscar-uitreiking.
16 juni » Zaligverklaring van Claude de la Colombière (1641-1682), Frans Jezuïet
15 juli » Paus Pius XI creëert één nieuwe kardinaal, de in 1996 zalig verklaarde Italiaanse aartsbisschop van Milaan Alfredo Ildefonso Schuster.
24 oktober » Zwarte Donderdag: een beurskrach in New York vormt het begin van de Grote Depressie.
29 november » De Amerikaanse admiraal Richard Byrd vliegt als eerste over de Zuidpool.
Dag van overlijden 15 mei 1993
De temperatuur op 15 mei 1993 lag tussen 6,1 °C en 15,3 °C en was gemiddeld 10,6 °C. Er was 0,8 mm neerslag gedurende 1,9 uur. Er was 3,0 uur zonneschijn (19%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
1 januari » De voornaamste oppositiepartijen in Kenia verwerpen de uitslag van de eerste vrije verkiezingen in 26 jaar vanwege "wijdverbreide onregelmatigheden" door het regime van de winnende president Daniel arap Moi.
30 januari » Voetballer Erik Tammer maakt namens sc Heerenveen drie doelpunten in negen minuten in het duel tegen Helmond Sport.
10 februari » Korte maar hevige brand breekt uit in de Sint-Servaasbasiliek in Grimbergen.
31 augustus » Vijftien mensen, onder wie enkele Portugezen, vinden de dood bij aanvallen door het rebellenleger van UNITA-leider Jonas Savimbi op de Angolese stad Cuito.
6 september » Na een incident waarbij zeven Nigeriaanse VN-militairen zijn gedood, voeren troepen van de Verenigde Naties in het zuiden van de Somalische hoofdstad Mogadishu opnieuw aanvallen uit op guerrillastrijders van krijgsheer generaal Mohammed Farrah Aidid.
27 september » President Miguel Trovoada van het eilandstaatje Sao Tomé en Principe begint in Luanda aan een nieuwe bemiddelingspoging in de Angolese burgeroorlog.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hilbert Botter, "Stamboom Botter", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-botter/I1325.php : benaderd 25 oktober 2026), "Geertje Botter (1905-1993)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.