De temperatuur op 10 april 1954 lag tussen 0,1 °C en 10,7 °C en was gemiddeld 5,6 °C. Er was 11,5 uur zonneschijn (85%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
4 maart » Peter Bent Brigham Hospital in Boston geeft aan de eerste succesvolle niertransplantatie te hebben gedaan.
4 mei » Na een snelle carrière in het leger pleegt Alfredo Stroessner een succesvolle staatsgreep in Paraguay.
5 juni » Encycliek Ecclesiae Fastos van Paus Pius XII over Sint Bonifatius.
17 juli » Herverkiezing van Theodor Heuss als bondspresident van West-Duitsland.
7 oktober » Encycliek Ad Sinarum Gentem van Paus Pius XII aan het Chinese volk over de supranationaliteit van de Kerk.
31 december » Eerste oudejaarsconference van Wim Kan op de Nederlandse radio.
Trouwdag 24 januari 1985
De temperatuur op 24 januari 1985 lag tussen -1,2 °C en 3,6 °C en was gemiddeld 1,4 °C. Er was 5,9 mm neerslag gedurende 7,0 uur. Er was 3,8 uur zonneschijn (44%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
21 februari » Dertiende Elfstedentocht, gewonnen door Evert van Benthem in een tijd van 6.47.44. Lenie van der Hoorn wint bij de vrouwen.
27 februari » Het Nederlands voetbalelftal loopt Cyprus met 7-1 onder de voet in de WK-kwalificatiereeks. Wim Kieft en Dick Schoenaker scoren beiden twee keer voor Oranje.
1 mei » In Brussel blazen de Cellulles Communistes Combattantes (CCC) een auto op: twee brandweermannen komen om het leven.
10 oktober » Een F-14 gevechtsvliegtuig onderschept een Egyptisch vliegtuig met de kapers van de Achille Lauro aan boord. Het vliegtuig wordt gedwongen te landen op Sicilië en de kapers worden gearresteerd.
16 oktober » Het Nederlands voetbalelftal verliest in de play-offs voor deelname aan het WK voetbal 1986 de eerste wedstrijd van België. Frank Vercauteren tekent voor de enige treffer, nadat Oranje al na vier minuten met tien man speelt na de rode kaart voor Wim Kieft.
20 oktober » In het vijftiende seizoen van het bestaan behaalt FC Utrecht de eerste overwinning op AFC Ajax. In Stadion Galgenwaard wordt het 1-0 door een doelpunt van John van Loen.
Dag van overlijden 14 augustus 2015
De temperatuur op 14 augustus 2015 lag tussen 16,9 °C en 25,4 °C en was gemiddeld 20,9 °C. Er was 5,3 mm neerslag gedurende 2,2 uur. Er was 3,6 uur zonneschijn (24%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
21 april » Het Zuid-Afrikaanse leger wordt ingezet om het xenofobische geweld in met name hoofdstad Johannesburg te beteugelen.
4 juli » Het Chileens voetbalelftal wint de 44ste editie van de strijd om de Copa América door buurland Argentinië in de finale na strafschoppen te verslaan.
11 oktober » De Wit-Russische leider Alexander Loekasjenko wint de presidentsverkiezingen.
6 november » De Rwandese president Paul Kagame veroordeelt het geweld in buurtland Burundi en waarschuwt in een emotionele toespraak voor etnisch geweld, dat in 1994 in zijn eigen land ontaardde in een genocide.
18 december » Het Nederlands handbalteam haalt voor het eerst in de geschiedenis een finale van een WK. In Herning werd Polen verslagen, na gestunt te hebben tegen de Fransen. De finale in Denemarken van het Wereldkampioenschap gaat het spelen tegen Noorwegen.
18 december » In Rwanda kiest een overgrote meerderheid van de bevolking voor opheffing van de limiet van twee termijnen voor de president. Daarmee komt de weg vrij voor Paul Kagame om langer aan de macht te blijven, in theorie tot 2034.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hilbert Botter, "Stamboom Botter", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-botter/I1197.php : benaderd 18 februari 2026), "Ferdinand Botter (1954-2015)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.