De temperatuur op 16 juli 1788 lag rond de 21,0 °C. Er was 66 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
28 januari » De eerste Australische strafkolonie wordt gevestigd bij Botany Bay.
6 februari » Massachusetts ratificeert de grondwet van de Verenigde Staten en treedt toe tot de Unie als zesde staat.
7 april » Paus Pius VI creëert één nieuwe kardinaal.
23 mei » South Carolina wordt de achtste staat van de Verenigde Staten.
23 november » Begin van de strengste winter sinds in 1706 in Nederland met metingen werd begonnen.
28 november » Karel Christiaan van Nassau-Weilburg wordt opgevolgd door zijn zoon Frederik Willem.
Dag van begraven 9 oktober 1789
De temperatuur op 9 oktober 1789 lag rond de 11,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
4 februari » George Washington wordt unaniem tot eerste President van de Verenigde Staten gekozen.
14 juni » De over boord gezette kapitein en bemanning van de HMAV Bounty bereiken Timor.
20 juni » In Versailles leggen vertegenwoordigers van de derde stand en hun sympathisanten uit de lagere geestelijkheid en de adel de Eed op de Kaatsbaan af.
26 augustus » De eerste universele Verklaring van de Rechten van de Mens en de Burger wordt in Frankrijk openbaar gemaakt.
28 augustus » Ontdekking van het Saturnusmaantje Enceladus door William Herschel.
3 oktober » George Washington roept 26 november 1789 de eerste Thanksgiving Day in het bestaan van de Verenigde Staten uit.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Nico Blesgraaf, "Stamboom Blesgraaf", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-blesgraaf/I1529.php : benaderd 30 december 2025), "Joannes Nelisse (-1789)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.