Stamboom Bindt » Jan Geel (1793-????)

Persoonlijke gegevens Jan Geel 

  • Hij is geboren in het jaar 1793.

Gezin van Jan Geel

Hij is getrouwd met Albertien Alberts Koning.

Zij zijn getrouwd op 22 juni 1822 te Meppel, Drenthe, hij was toen 29 jaar oud.Bron 1

Huwelijk op 22 juni 1822 te Meppel
=

Vader van de bruidegom

Gerrit Jans Geel, schipper van beroep
Moeder van de bruidegom

Geertien Geerts
=

Bruidegom

Jan Geel, geboren te -, 29 jaar oud, wonende te -, schipper van beroep, Plaats doop: Meppel
Opmerkingen: moeder bruidegom overleden (Meppel 03-10-1811); vader bruid overleden (Wanneperveen 20-01-1812)
Bruid

Albertien Alberts Koning, geboren te -, wonende te -, dienstmeid van beroep, Plaats doop: -
Opmerkingen: moeder bruidegom overleden (Meppel 03-10-1811); vader bruid overleden (Wanneperveen 20-01-1812)
=

Vader van de bruid

Albert Jacobs Koning
Moeder van de bruid

Albertien Alberts Knol, zonder beroep

Kind(eren):

  1. Albertina Geel  1824-1894
  2. Gerrit Geel  1825-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Geel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Geel

Jan Geel
1793-????

1822
Gerrit Geel
1825-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Drents Archief te Drenthe, BS Huwelijk Bron: Huwelijk, Deel: 1822, Periode: 1822, Meppel, archief 166.015, inventaris­num­mer 1822, 22 juni 1822, Huwelijksregister Meppel 1822, aktenummer 16

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 juni 1822 lag rond de 16,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1822: Bron: Wikipedia
    • 9 juni » Octrooi wordt toegekend aan Charles Graham voor het kunstgebit.
    • 14 juni » Charles Babbage presenteert zijn ontwerp voor een automatische rekenmachine.
    • 7 september » Brazilië wordt een onafhankelijk keizerrijk
    • 27 september » Jean-François Champollion kondigt aan dat hij de Steen van Rosetta heeft ontcijferd.
    • 12 oktober » Brazilië wordt een onafhankelijk keizerrijk.
    • 1 december » Dom Pedro wordt gekroond tot keizer van Brazilië.

Over de familienaam Geel

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Geel.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Geel.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Geel (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Bindt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Eddie Bindt, "Stamboom Bindt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bindt/I867.php : benaderd 13 mei 2025), "Jan Geel (1793-????)".