Stamboom Bindt » Pieter Evers (1816-1886)

Persoonlijke gegevens Pieter Evers 


Gezin van Pieter Evers

(1) Hij is getrouwd met Aaltjen Roelfs Leeghuis.

Zij zijn getrouwd op 31 juli 1862 te Groningen, Groningen, hij was toen 45 jaar oud.Bron 3

Huwelijk (huwelijk) op 31 juli 1862 te Groningen
Vader van de bruidegom Jan Evers, ontvanger van beroep
Moeder van de bruidegom Theodora Elisabeth van Weerden
Bruidegom Pieter Evers, geboren op 27 augustus 1816 te Amsterdam, 45 jaar oud, sergeant van beroep
Bruid Aaltjen Roelfs Leeghuis, geboren op 23 mei 1810 te Nieuw Scheemda, gem Scheemda, 52 jaar oud
Vader van de bruid Roelf Meints Leeghuis, kleermaker van beroep
Moeder van de bruid Grietje Jurjens

(2) Hij is getrouwd met Hillechina Ulanda Klaassens.

Zij zijn getrouwd op 22 juli 1876 te Vries, Drenthe, hij was toen 59 jaar oud.Bron 4

Huwelijk (huwelijk) op 22 juli 1876 te Vries
Vader van de bruidegom Jan Evers
Moeder van de bruidegom Theodora Elisabeth van Weerden
Bruidegom Pieter Evers, geboren te Amsterdan, 59 jaar oud, wonende te Assen, zonder beroep
Bruid Hillechina Ulanda Klaassens, geboren te Groningen, 38 jaar oud, koopvrouw van beroep
Vader van de bruid Klaas Berents Klaassens, zonder beroep
Moeder van de bruid Geertruida Itje Rijpma, zonder beroep
Opmerking; weduwnaar Aaltjen Roelfs Leeghui; vader bruidegom overleden; moeder bruidegom overleden; weduwe Jan Boe

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter Evers?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pieter Evers

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pieter Evers

Pieter Evers
1761-1817
Hillegje Broekema
< 1768-< 1817
Jan Evers
1788-1871

Pieter Evers
1816-1886

(1) 1862
(2) 1876

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. AlleGroningers te Groningen, BS Huwelijk Bron: boek, Periode: 1862, Groningen, 31 juli 1862, Huwelijksregister 1862, aktenummer 173
    2. Drents Archief te Assen, BS Overlijden Eelde, archief 167.009, inventaris­num­mer 1886, 11-05-1886, aktenummer 10
    3. AlleGroningers te Groningen, BS Huwelijk Bron: boek, Periode: 1862, Groningen, 31 juli 1862, Huwelijksregister 1862, aktenummer 173
    4. Drents Archief te Assen, BS Huwelijk Vries, archief 166.029, inventaris­num­mer 1876, 22 juli 1876, aktenummer 14

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 27 augustus 1816 lag rond de 19,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1816: Bron: Wikipedia
      • 21 februari » Nederland - Kroonprins Willem, de latere Koning Willem II trouwt met Anna Paulowna, een dochter van Tsaar Paul I van Rusland.
      • 8 maart » Paus Pius VII creëert 31 nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschoppen Annibale della Genga en Francesco Saverio Castiglioni.
      • 24 maart » Frederik August van Nassau-Usingen wordt als hertog van Nassau opgevolgd door zijn achterneef Willem.
      • 26 juni » Het Traktaat van Aken wordt ondertekend waardoor de ministaat Neutraal Moresnet ontstaat.
      • 27 juli » Begin van de verplaatsing van het beeld van Ramses II naar de Nijl door Giovanni Battista Belzoni
      • 29 december » Percy Bysshe Shelley trouwt met Mary Wollstonecraft Godwin, de auteur van de novelle Frankenstein.
    • De temperatuur op 22 juli 1876 lag rond de 25,1 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 40%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
    • In het jaar 1876: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 31 januari » De regering van de Verenigde Staten dwingt alle indianen in reservaten te gaan wonen.
      • 14 februari » Alexander Graham Bell vraagt patent aan op de telefoon; twee uur later doet Elisha Gray hetzelfde.
      • 1 augustus » Colorado wordt de 38e staat van de Verenigde Staten.
      • 8 augustus » Thomas Alva Edison verkrijgt octrooi op de stencilmachine.
      • 17 november » De Slavische mars van de Russische componist Tsjaikovski gaat in première in Moskou tijdens een benefietconcert van het ICRC voor gewonde veteranen uit de Servisch-Turkse oorlog.
      • 23 december » Begin van de Conferentie van Constantinopel tussen vijf Europese grootmachten.
    • De temperatuur op 10 mei 1886 lag rond de 10,9 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 64%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1886: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 8 mei » De eerste Coca-Cola wordt verkocht.
      • 23 juli » De eerste auto's van Gottlieb Daimler komen op de markt.
      • 1 september » Verheffing van het Bisdom Colombo tot Aartsbisdom Colombo en oprichting van de bisdommen Jaffna en Kandy in Ceylon
      • 28 oktober » Het Vrijheidsbeeld in New York wordt ingehuldigd.
      • 31 oktober » Opening van de Dom Luis I-brug in de Portugese stad Porto.
      • 29 december » Zaligverklaring van 54 Engelse martelaren, onder wie John Fisher en Thomas More.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Evers

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Evers.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Evers.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Evers (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Bindt is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Eddie Bindt, "Stamboom Bindt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bindt/I7854.php : benaderd 8 mei 2025), "Pieter Evers (1816-1886)".