Stamboom Bindt » Hendrik Jacob Wevers (1856-1938)

Persoonlijke gegevens Hendrik Jacob Wevers 

  • Hij is geboren op 21 augustus 1856 in Zwolle, Overijssel.Bron 1
    Geboorte op 21 augustus 1856 te Zwolle
    =

    Vader

    Gerrit Jan Wevers, schipper van beroep
    Moeder

    Merriggien van der Vecht
    6
    Kind (mannelijk)

    Hendrik Jakob Wevers, geboren op 21 augustus 1856 te Zwolle
  • Beroep: Smid, Bankwerker.
  • Hij is overleden op 31 oktober 1938 in Zwolle, Overijssel, hij was toen 82 jaar oud.Bron 2
    Overlijden op 31 oktober 1938 te Zwolle
    =

    Vader

    Gerrit Jan Wevers
    Moeder

    Merriggien van der Vecht

    6
    Overledene (mannelijk)

    Hendrik Jacob Wevers, geboren te Zwolle, 82 jaar oud

    Partner

    Catharina Willemina Hansen
  • Een kind van Gerrit Jan Wevers en Merrigien van der Vecht

Gezin van Hendrik Jacob Wevers

Hij is getrouwd met Catharina Willemina Hansen.

Zij zijn getrouwd op 10 april 1879 te Zwolle, Overijssel, hij was toen 22 jaar oud.Bron 3

Huwelijk op 10 april 1879 te Zwolle
=

Vader van de bruidegom

Gerrit Jan Wevers
Moeder van de bruidegom

Merriggien van der Vecht
=

6
Bruidegom

Hendrik Jacob Wevers, geboren te Zwolle, 22 jaar oud, smid van beroep
14
Bruid

Catharina Willemina Hansen, geboren te Zwolle, 20 jaar oud
=

Vader van de bruid

Jacobus Hansen
Moeder van de bruid

Johanna Geertruida de Vries

Opmerking

1 kind gewettigd

Kind(eren):

  1. Gerrit Jan Wevers  1880-1950
  2. Marigje Wevers  1882-????
  3. Hendrikus Wevers  1889-????
  4. nn Wevers  1896-1896
  5. Jacobus Wevers  1899-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Jacob Wevers?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik Jacob Wevers

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Collectie Overijssel, BS Geboorte Zwolle, registers van geboorten, Zwolle, archief 123, inventaris­num­mer 14444, 21 augustus 1856, aktenummer 368
  2. Collectie Overijssel, BS Overlijden Zwolle, registers van overlijdens, Zwolle, archief 123, inventaris­num­mer 15327, 31 oktober 1938, aktenummer 541
  3. Collectie Overijssel locatie Zwolle te Zwolle, BS Huwelijk Burgerlijke Stand in Overijssel, Zwolle, archief 123, inventaris­num­mer 14570, 10 04 1879, Registers van huwelijken en echtscheidingen, Zwolle, aktenummer 47

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 21 augustus 1856 lag rond de 18,1 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 8 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 74%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
  • In het jaar 1856: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 30 maart » Verdrag van Parijs: einde van de Krimoorlog.
    • 4 juni » In Nederland vindt de laatste meervoudige executie plaats in vredestijd als Adriaan de Klerk en Cornelis de Jong worden opgehangen
    • 20 juni » Karel III volgt zijn overleden vader Florestan I op als vorst van Monaco.
    • 31 oktober » Vorming van de Oblast Primorski van het Russische Rijk
    • 2 december » Frankrijk en Spanje bereiken een overeenkomst over het verloop van hun gezamenlijke grens.
    • 14 december » Het casino in Monte Carlo wordt geopend.
  • De temperatuur op 10 april 1879 lag rond de 1,7 °C. De winddruk was 12 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 74%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1879: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 22 januari » De Zoeloes verslaan de Britten in de Slag bij Isandlwana.
    • 3 februari » Joseph Swan demonstreert de eerste gloeilamp met een gloeidraad van koolstof.
    • 19 april » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC St. Gallen.
    • 15 september » In Haarlem wordt de eerste voetbalclub van Nederland opgericht, door de 14-jarige Pim Mulier. Hij noemt de club HFC, de Haarlemsche Football Club.
    • 21 oktober » Eerste demonstratie van de gloeilamp door Thomas Edison.
    • 31 december » Thomas Edison laat rondom een park tientallen gloeilampen branden als feestversiering en demonstreert daarmee zijn nieuwste uitvinding: het elektrisch licht.
  • De temperatuur op 31 oktober 1938 lag tussen 4,3 °C en 10,9 °C en was gemiddeld 8,1 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 0,5 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1938: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
    • 3 maart » In Saoedi-Arabië wordt olie in de grond gevonden.
    • 13 maart » De nieuwe Oostenrijkse kanselier Arthur Seyss-Inquart proclameert de anschluss van Oostenrijk bij nazi-Duitsland waarna het de oostprovincie (Ostmark) van het Derde Rijk wordt genoemd.
    • 31 juli » De Britse stoomlocomotief Mallard bereikt een snelheid van 202,7 km/h, een record dat zestig jaar zou stand houden.
    • 30 september » Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk enerzijds en nazi-Duitsland en Italië anderzijds tekenen het Verdrag van München waardoor Duitsland het recht krijgt het Sudetenland in Tsjecho-Slowakije te annexeren.
    • 9 oktober » Demonstratie van de eerste hoogtemeter op basis van radiogolven, in New York.
    • 9 november » (Reichs)kristallnacht, de eerste massale geweldpleging tegen Joden en hun eigendommen in nazi-Duitsland (in de nacht van 9 op 10 november).


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Wevers

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Wevers.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Wevers.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Wevers (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Bindt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Eddie Bindt, "Stamboom Bindt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bindt/I753.php : benaderd 8 mei 2025), "Hendrik Jacob Wevers (1856-1938)".