Stamboom Bindt » Pieter Kuiper (1848-1914)

Persoonlijke gegevens Pieter Kuiper 

Bron 1
  • Hij is geboren op 12 oktober 1848 in Oostzaan, Noord-Holland.Bron 2
    Registratie in 1859 te Oostzaan
    Geregistreerden
    [Tijdbalk weergave]

    Gerrit Kuiper, geboren op 9 juni 1814 te Oostzaan
    Grietje Rep, geboren op 24 augustus 1823 te Oostzaan
    Trijntje Kuiper, geboren op 5 januari 1845 te Oostzaan
    Klaas Kuiper, geboren op 28 oktober 1846 te Oostzaan
    Pieter Kuiper, geboren op 12 oktober 1848 te Oostzaan
    Hendrik Kuiper, geboren op 17 november 1865 te Oostzaan
  • Hij is overleden op 20 juli 1914 in Oostzaan, Noord-Holland, hij was toen 65 jaar oud.Bron 3
    Overlijden op 20 juli 1914 te Oostzaan
    =

    Vader

    Gerrit Kuiper
    Moeder

    Grietje Rep

    6
    Overledene

    Pieter Kuiper, geboren te Oostzaan, 65 jaar oud

    Partner

    Antje Stam
  • Een kind van Gerrit Kuijper en Grietje Rep

Gezin van Pieter Kuiper

Hij is getrouwd met Antje Stam.

Zij zijn getrouwd op 12 februari 1875 te Oostzaan, Noord-Holland, hij was toen 26 jaar oud.Bron 4

Huwelijk op 12 februari 1875 te Oostzaan
=

Vader van de bruidegom

Gerrit Kuiper
Moeder van de bruidegom

Grietje Rep
=

6
Bruidegom

Pieter Kuiper, geboren te Oostzaan, 26 jaar oud, arbeider van beroep
10
Bruid

Antje Stam, geboren te Oostzaan, 21 jaar oud
=

Vader van de bruid

Jan Stam
Moeder van de bruid

Duifje Vonk

Kind(eren):

  1. Jan Kuiper  1877-????
  2. Gerrit Kuiper  1880-????
  3. Klaas Kuiper  1887-1961
  4. Maartje Kuiper  1888-1954
  5. Hendrik Kuiper  1891-1962

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter Kuiper?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pieter Kuiper

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pieter Kuiper

Klaas Kuijper
1786-1851
Grietje Rep
1823-1888

Pieter Kuiper
1848-1914

1875

Antje Stam
1854-1913

Jan Kuiper
1877-????
Gerrit Kuiper
1880-????
Klaas Kuiper
1887-1961

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. BS Oostzaan huwelijken 1875 nummer 2
    2. Gemeentearchief Zaanstad te Zaandam, Bevolkings­register Bevolkingsregister Oostzaan, Oostzaan, archief OA-0142, inventaris­num­mer 2, 1859-1870, Nadere toegang bevolkingsregister op archieftoegang OA-0142, inv.nr. 2
    3. Noord-Hollands Archief te Haarlem, BS Overlijden burgerlijke stand van de gemeente Oostzaan, Archiefdeel van (dubbele) registers van de, Oostzaan, archief 358.91, inventaris­num­mer 31914, 21-07-1914, Overlijdensakten van de gemeente Oostzaan, 1914, aktenummer 25
    4. BS Oostzaan huwelijken 1875 nummer 2

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 12 oktober 1848 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 21 november 1848 tot 1 november 1849 was er in Nederland het kabinet De Kempenaer - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. J.M. de Kempenaer (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
    • In het jaar 1848: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
      • 2 februari » De Vrede van Guadalupe Hidalgo wordt getekend, waardoor er een eind komt aan de Mexicaans-Amerikaanse Oorlog.
      • 21 februari » Duitsland - Karl Marx publiceert het Manifest van de Communistische Partij.
      • 24 februari » Marx en Engels publiceren in Londen hun Communistisch Manifest.
      • 24 maart » Relletjes op de Dam in Amsterdam.
      • 29 mei » Wisconsin wordt de 30e staat van de Verenigde Staten.
      • 28 augustus » Ondertekening Nederlandse Grondwet door koning Willem II
    • De temperatuur op 12 februari 1875 lag rond de 0.5 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 12 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
    • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 3 maart » In Parijs gaat Bizets opera Carmen in première. Het publiek is gechoqueerd en jouwt Bizet uit.
      • 15 maart » Paus Pius IX creëert elf nieuwe kardinalen, onder wie de Poolse oud-nuntius in België Mieczyslaw Ledóchowski en de Belgische aartsbisschop van Mechelen Victor Augustus Dechamps.
      • 30 april » Inwijding van Begraafplaats Sint Barbara in Utrecht.
      • 8 september » Oprichting van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door de Duitse priester Arnold Janssen.
      • 23 september » William Bonney ("Billy the Kid") wordt voor de eerste keer gearresteerd.
      • 13 oktober » In Deventer wordt de sportclub Utile Dulci opgericht, tegenwoordig de oudste nog bestaande veldsportvereniging van Nederland.
    • De temperatuur op 20 juli 1914 lag tussen 16,4 °C en 29,9 °C en was gemiddeld 23,2 °C. Er was 10,9 uur zonneschijn (68%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
      • 30 juni » Gandhi wordt gearresteerd in zijn anti-apartheidsstrijd in Zuid-Afrika.
      • 23 juli » Oostenrijk-Hongarije stelt een ultimatum aan Servië. Het land krijgt 48 uur om te voldoen aan een aantal onmogelijke Oostenrijkse eisen. Een oorlog lijkt onvermijdelijk. (Juli-ultimatum)
      • 28 juli » Oostenrijk-Hongarije verklaart Servië de oorlog, daarmee begint de Eerste Wereldoorlog.
      • 23 augustus » Slag bij Bergen, een eerste contact tussen de Duitsers en de Britten als onderdeel van Slag der Grenzen.
      • 6 september » Eerste Wereldoorlog: Begin van de eerste slag bij de Marne.
      • 10 oktober » Onder druk van Duitse bombardementen, werd de officiële overgave van Antwerpen ondertekend door de Antwerpse burgemeester, Jan De Vos.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Kuiper

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Kuiper.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Kuiper.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Kuiper (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Bindt is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Eddie Bindt, "Stamboom Bindt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bindt/I676.php : benaderd 6 mei 2025), "Pieter Kuiper (1848-1914)".