Stamboom Bindt » Berend Bunink (1786-1868)

Persoonlijke gegevens Berend Bunink 

  • Hij is gedoopt op 15 januari 1786 in Aalten, Gelderland.Bron 1
    Doop Barent Buinink, 15-01-1786
    Volgnummer op pagina:
    6
    Kernplaats:
    Aalten
    Dopeling:
    Barent Buinink
    Moeder:
    Harmina Brinke, te
    Vader:
    Jan Buinink
  • Beroep: boerenknecht.
  • Hij is overleden op 21 september 1868 in Aalten, Gelderland.Bron 2
    Overlijden op 21 september 1868 te Aalten
    =

    Vader

    Jan Bunink, zonder beroep
    Moeder

    Harmina te Brinke, zonder beroep
    Overledene (mannelijk)

    Berend Bunink, geboren te Aalten, 82 jaar oud, arbeider van beroep

    (ex-)partner

    Willemken Goorhuis
  • Een kind van Jan Bunink en Harmina Krosenbrink

Gezin van Berend Bunink

Hij is getrouwd met Willemken Goorhuis.

Zij zijn getrouwd op 31 december 1812 te Aalten, Gelderland.Bron 3

Huwelijk op 31 december 1812 te Aalten

Vader van de bruidegom

Jan Buenink, dagloner van beroep
Moeder van de bruidegom

Hermina te Brinke, zonder beroep

Bruidegom

Berent Buenink, geboren te -, 26 jaar oud, boereknegt van beroep
Bruid

Willemke Goorhuis, geboren te -, 24 jaar oud, zonder beroep

Vader van de bruid

Reindert Goorhuis, dagloner van beroep
Moeder van de bruid

Janna te Stroete, zonder beroep

Kind(eren):

  1. Garrit Jan Buenink  1817-1896
  2. Roelof Buinink  1819-1901

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Berend Bunink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Berend Bunink

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Berend Bunink

Jan Bunink
< 1766-????

Berend Bunink
1786-1868

1812

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Kerkelijke gemeente: Aalten Toegangsnummer: 0176 Inventarisnummer: 2.1 Pagina: 235
    2. Gelders Archief te Arnhem, BS Overlijden Burgerlijke stand Gelderland, dubbelen, Aalten, archief 0207, inventaris­num­mer 6690.04, 22-09-1868, Aalten, Overlijdensregister, aktenummer 105
    3. Gelders Archief te Arnhem, BS Huwelijk Burgerlijke stand Gelderland, dubbelen, Aalten, archief 0207, inventaris­num­mer 6768.02, 31-12-1812, Aalten, Huwelijksregister, aktenummer 30

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 31 december 1812 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1812: Bron: Wikipedia
      • 28 mei » Rusland en Turkije sluiten in Boekarest vrede.
      • 24 juni » Napoleon Bonaparte valt Rusland binnen op weg naar Moskou. Een half jaar later is hij weer terug.
      • 6 augustus » De vulkaan Awu op het eiland Sangihe Besar (Indonesië) barst uit en maakt 953 slachtoffers.
      • 7 september » Slag bij Borodino, waarschijnlijk grootste veldslag uit de geschiedenis.
      • 1 oktober » Oprichting Avans Hogeschool.
      • 12 november » Het leger van Napoleon trekt zich terug uit Moskou en steekt de Berezina over.
    • De temperatuur op 21 september 1868 lag rond de 13,4 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 88%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
    • In het jaar 1868: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 30 januari » Charles Darwin publiceert Variations of Plants and Animals under Domestication
      • 20 februari » Huwelijk van prins Lodewijk van Beieren en aartshertogin Maria Theresia Henriëtte van Oostenrijk-Este in Wenen.
      • 23 juni » Christopher Sholes verkrijgt octrooi op de eerste schrijfmachine.
      • 7 augustus » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Denemarken.
      • 23 september » Puerto Rico verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
      • 28 september » Koningin Isabella II van Spanje vlucht naar Frankrijk.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Bunink

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bunink.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bunink.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bunink (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Bindt is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Eddie Bindt, "Stamboom Bindt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bindt/I6654.php : benaderd 25 december 2025), "Berend Bunink (1786-1868)".