Stamboom Bindervoet » klazina delia huizinga (1858-1924)

Persoonlijke gegevens klazina delia huizinga 

  • Zij is geboren op 13 februari 1858 in groningen.

    Waarschuwing Let op: Was jonger dan 16 jaar (6) toen kind (pieter broekhuizen) overleed (6 juni 1864).

  • Zij is overleden op 2 november 1924 in ijsselmonde, zij was toen 66 jaar oud.
    Overlijdensakte Klazina Delia Huizinga
    Overledene:

    Klazina Delia Huizinga
    Leeftijd:66 jaar
    Geboorteplaats:Groningen
    Voornaam:Klazina Delia
    Achternaam:Huizinga
    Partner:

    Leendert Broekhuizen
    Vader:

    Dirk Huizinga
    Moeder:

    Bike Schorsnius
    Overlijdensdatum:
    02-11-1924
    Overlijdensplaats:
    IJsselmonde
    Aktedatum:
    1924
    Akteplaats:
    IJsselmonde
    Toegangsnummer:
    8 Archieven van de ambachten Oost- en West-IJsselmonde en de gemeente IJsselmonde, en de ambachtsheerlijkheden
    Inventarisnummer:
    833
    Aktenummer:
    1924.46
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 21 maart 2021.

Gezin van klazina delia huizinga

Zij is getrouwd met leendert broekhuizen.

Zij zijn getrouwd op 21 mei 1885 te charlois, zij was toen 27 jaar oud.

Huwelijksakte Leendert Broekhuizen en Klasina Delia Huizinga
Huwelijksdatum:
21-05-1885
Huwelijksplaats:
Charlois
Bruid:

Klasina Delia Huizinga
Voornaam:Klasina Delia
Achternaam:Huizinga
Leeftijd:27
Geboorteplaats:Groningen
Bruidegom:

Leendert Broekhuizen
Voornaam:Leendert
Achternaam:Broekhuizen
Leeftijd:36
Geboorteplaats:IJsselmonde
Moeder bruid:

Bieke Schorsonius
Vader bruid:

Derk Huizinga
Moeder bruidegom:

Jannigje van den Fijnaard
Vader bruidegom:

Pieter Broekhuizen
Akteplaats:
Charlois
Opmerkingen:
bruid binnen de laatste 6 maanden gewoond hebben te Amsterdam
Toegangsnummer:
2 Archieven van het ambacht en de gemeente Charlois
Inventarisnummer:
550
Aktenummer:
1885.20
Folionummer:
11

Kind(eren):

  1. dirk broekhuizen  1888-????
  2. mina broekhuizen  1890-????
  3. pieter broekhuizen  1892-1864


Notities over klazina delia huizinga

494-03.806 Bevolkingsregister,, 1896-1920
Bevolkingsregistratie, Bevolkingsregister
Geregistreerde:

Jannetje Broekhuizen
Voornaam:Jannetje
Achternaam:Broekhuizen
Geboortedatum:22-06-1889
Geboorteplaats:Rotterdam
Plaats:IJsselmonde
Bron:Bevolkingsregister

Pieter Broekhuizen
Voornaam:Pieter
Achternaam:Broekhuizen
Geboortedatum:02-04-1892
Geboorteplaats:Gouda
Plaats:IJsselmonde
Bron:Bevolkingsregister

Dirk Broekhuizen
Voornaam:Dirk
Achternaam:Broekhuizen
Geboortedatum:23-01-1888
Geboorteplaats:Amsterdam
Plaats:IJsselmonde
Bron:Bevolkingsregister

Catharina Broekhuizen
Voornaam:Catharina
Achternaam:Broekhuizen
Geboortedatum:09-02-1900
Geboorteplaats:Breda
Plaats:IJsselmonde
Bron:Bevolkingsregister

Mina Broekhuizen
Voornaam:Mina
Achternaam:Broekhuizen
Geboortedatum:27-09-1890
Geboorteplaats:Arnhem
Plaats:IJsselmonde
Bron:Bevolkingsregister

Cornelis Broekhuizen
Voornaam:Cornelis
Achternaam:Broekhuizen
Geboortedatum:08-03-1897
Geboorteplaats:Wijk bij Duurstede
Plaats:IJsselmonde
Bron:Bevolkingsregister

Leendert Broekhuizen
Voornaam:Leendert
Achternaam:Broekhuizen
Geboortedatum:15-02-1849
Geboorteplaats:IJsselmonde
Plaats:IJsselmonde
Bron:Bevolkingsregister

Klazina Delia Huizinga
Voornaam:Klazina Delia
Achternaam:Huizinga
Geboortedatum:13-02-1858
Geboorteplaats:Groningen
Plaats:IJsselmonde
Bron:Bevolkingsregister
Toegangsnummer:
494-03 Archief van de Gemeentesecretarie Rotterdam, afdeling Bevolking: bevolkingsboekhouding van Rotterdam en geannexeerde gemeenten
Inventarisnummer:
806
Pagina:
53

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot klazina delia huizinga?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van klazina delia huizinga

klazina delia huizinga
1858-1924

1885

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 februari 1858 lag rond de 1,5 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • In het jaar 1858: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 11 februari » In Lourdes zou in een grot voor de eerste maal de Maagd Maria aan Bernadette Soubirous zijn verschenen. Dit leidde tot het ontstaan van een van de grootste katholieke bedevaartsoorden.
    • 30 maart » Hymen L. Lipman patenteert het potlood met gummetje aan het eind.
    • 1 juli » De evolutietheorie van Charles Darwin en Alfred Russel Wallace wordt gepubliceerd door de Linnaean Society van Londen.
    • 21 juli » Ontmoeting van Plombières tussen de Franse keizer Napoleon III en en graaf Camillo Benso di Cavour, de eerste minister van Piëmont-Sardinië.
    • 3 augustus » Eerste kabeltelegrammen tussen Amerika en Europa.
    • 16 augustus » De eerste trans-Atlantische telegraafkabel wordt in gebruik genomen, waarbij koningin Victoria een felicitatietelegram verstuurt aan president James Buchanan.
  • De temperatuur op 21 mei 1885 lag rond de 9,4 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1885: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 1 april » Het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt voor het eerst als dagblad.
    • 17 juni » Het Vrijheidsbeeld komt aan in de haven van New York.
    • 6 juli » Eerste tests van het vaccin tegen hondsdolheid door Louis Pasteur.
    • 1 oktober » Het eerste nummer van De Nieuwe Gids verschijnt.
    • 10 november » Demonstratie van de eerste motorfiets door bouwer Gottlieb Daimler.
    • 10 december » ASR Nereus wordt opgericht te Amsterdam.
  • De temperatuur op 2 november 1924 lag tussen 11,5 °C en 14,4 °C en was gemiddeld 12,7 °C. Er was 2,8 mm neerslag. Er was 0,3 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1924: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,2 miljoen inwoners.
    • 24 februari » Johnny Weissmuller doet de 100 meter zwemmen in 57 2/5 seconden en vestigt daarmee een wereldrecord.
    • 14 maart » Paul Huf, Nederlands fotograaf († 2002)
    • 20 april » Turkije krijgt onder leiding van Mustafa Kemal Atatürk een nieuwe grondwet.
    • 28 september » Eerste vlucht rond de wereld, door twee vliegtuigen van het Amerikaanse leger.
    • 12 oktober » Oprichting van de Colombiaanse voetbalbond, de Federación Colombiana de Fútbol.
    • 20 december » Adolf Hitler wordt vrijgelaten. Tijdens zijn gevangenschap heeft hij het eerste deel van Mein Kampf geschreven.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Huizinga

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Huizinga.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Huizinga.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Huizinga (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Bindervoet is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
ellen brouwer, "Stamboom Bindervoet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bindervoet/I4779.php : benaderd 28 december 2025), "klazina delia huizinga (1858-1924)".