De temperatuur op 4 juli 1920 lag tussen 11,7 °C en 21,2 °C en was gemiddeld 15,7 °C. Er was 7,6 mm neerslag. Er was 2,3 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
10 januari » Verdrag van de Volkenbond(Covenant of the League of Nations) in werking getreden.
13 mei » De nationale voetbalteams van Italië en Nederland spelen voor het eerst in de geschiedenis tegen elkaar. Het vriendschappelijke duel in Genua eindigt in een 1-1 gelijkspel door treffers van Dé Kessler (0-1) en Enrico Sardi (1-1).
20 juli » Voetbalclub sc Heerenveen wordt opgericht.
20 augustus » Oprichting van het persagentschap Belga.
2 december » Armenië staat bij het Verdrag van Alexandropol gebied af aan Turkije.
11 december » De staat neemt de spoorwegmaatschappijen Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij en de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen over.
Trouwdag 20 mei 1948
De temperatuur op 20 mei 1948 lag tussen 7,9 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 13,5 °C. Er was 5,1 uur zonneschijn (32%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
30 januari » De Indiase pacifist en leider Mahatma Gandhi wordt vermoord door een hindoe-extremist.
14 maart » James Nachtwey, Amerikaans fotojournalist
17 maart » Oprichting van de West-Europese Unie (WEU), de huidige 'gewapende arm' van de Europese Unie.
16 mei » Chaim Weizmann wordt gekozen tot de eerste president van Israël.
21 juni » Introductie van de lp in New York.
19 december » Begin van de tweede Nederlandse politionele actie in Indonesië.
Dag van overlijden 23 februari 1994
De temperatuur op 23 februari 1994 lag tussen -2,3 °C en 2,3 °C en was gemiddeld -0,4 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 1,3 uur. Er was 1,1 uur zonneschijn (11%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
22 februari » Onlusten verspreiden zich over de Midden-Afrikaanse staat Rwanda: bij Butare, een stad in het zuiden, wordt een prominent politicus vermoord, de tweede in vierentwintig uur tijd. In de hoofdstad Kigali gooien jongeren met handgranaten.
14 maart » Richard Gonda, Slowaaks autocoureur
25 maart » De laatste Amerikaanse troepen vertrekken uit Somalië.
17 juni » In de openingswedstrijd van het WK voetbal wint titelverdediger Duitsland met 1-0 van Bolivia door een treffer van spits Jürgen Klinsmann.
30 september » Op het Siberische schiereiland Kamtsjatka spuwt de vulkaan Kljoetsjevskaja Sopka tot 13.000 meter hoogte as de atmosfeer in.
5 november » In Pretoria wordt de Zuid-Afrikaanse theoloog en kerkleider Johan Heyns vermoord; hij krijgt een kogel in het achterhoofd als hij met twee van zijn kleinkinderen in zijn huis zit te kaarten.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: ellen brouwer, "Stamboom Bindervoet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bindervoet/I2715.php : benaderd 15 oktober 2026), "johannes bindervoet (1920-1994)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.