Stamboom Beunder » JACOBA TREFFERS (-1815)

Persoonlijke gegevens JACOBA TREFFERS 


Gezin van JACOBA TREFFERS

Zij had een relatie met WILLEM van der SCHANS.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot JACOBA TREFFERS?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van JACOBA TREFFERS

JAN TREFFERS
± 1715-????

JACOBA TREFFERS
-1815



    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 27 april 1783 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bijzondere weersverschijnselen: noorderlicht. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1783: Bron: Wikipedia
      • 8 juni » In de vulkaan Laki, op IJsland, begint een uitbarsting die acht maanden zal duren, en die meer dan negenduizend mensen het leven kost. Ook is dit het begin van een achtjarige hongersnood.
      • 26 juli » Het eerste exercitiegenootschap De Vrijheid te Dordrecht opgericht. De Patriotten wilden de oude vrijheid heroveren op de Oranjes.
      • 3 september » De Vrede van Parijs wordt getekend, dit betekent het einde van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog.
      • 19 september » De luchtballon wordt uitgevonden.
      • 21 november » In Frankrijk vindt de eerste bemande luchtballonvaart plaats .
      • 1 december » Eerste bemande ballonvaart door Jacques Charles en Marie-Noël Robert.
    • De temperatuur op 5 februari 1815 lag rond de 3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1815: Bron: Wikipedia
      • 4 februari » Oprichting van het Groninger Studenten Corps Vindicat atque Polit, de oudste studentenvereniging van Nederland.
      • 26 februari » Napoleon ontsnapt van het eiland Elba waar hij verbannen was.
      • 16 maart » Willem Frederik van Oranje-Nassau neemt de titel Koning der Nederlanden aan.
      • 20 maart » Napoleon keert terug in Parijs na zijn ontsnapping van Elba.
      • 10 april » De Tambora op het Indonesische eiland Soembawa barst uit.
      • 16 juni » Napoleon trekt met zijn troepen de Franse noordgrens over, België in. Hij verslaat de Pruisische aanvoerder Blücher in de slag bij Ligny. Zie ook: Slag bij Waterloo. Wellington houdt in de Slag bij Quatre-Bras Franse troepen onder maarschalk Michel Ney tegen.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam TREFFERS

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam TREFFERS.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over TREFFERS.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam TREFFERS (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Beunder is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    A. Beunder, "Stamboom Beunder", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-beunder/I3136.php : benaderd 31 december 2025), "JACOBA TREFFERS (-1815)".