Stamboom Bense » Carel Lodewijk Bense (1864-1940)

Persoonlijke gegevens Carel Lodewijk Bense 

  • Hij is geboren op 11 juli 1864 in Den Haag Zuid-Holland.
  • Hij is overleden op 27 juni 1940 in Den Haag Zuid-Holland, hij was toen 75 jaar oud.
    Heden, 26 Juni 1940, overleed te 's-Graven hage, in den ouderdom van bijna 76 jaar, onze beste Broeder en Behuwdbroeder. CAREL LODEWIJK BENSE, Rustend Arts, Oud-Officier v. Gezondheid le kl. N.I.L.
    Arnhem, Dr. J. F. Bense
    M. J. Bense
    E van Wingen B 's-Gravenhage.
    A. P. M. Bense.
  • Een kind van Hendrik Lodewijk Bense en Sophia Wilhelmina Köhler
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 13 juni 2015.

Gezin van Carel Lodewijk Bense

(1) Hij is getrouwd met Maria Jacoba Snabilie.

Zij zijn getrouwd op 19 juni 1888 te Den Haag Zuid-Holland, hij was toen 23 jaar oud.

Bruidegom Carel Lodewijk Bense , 23 , arts
Vader van de bruidegom Hendrik Lodewijk Bense , ambtenaar
Moeder van de bruidegom Sophia Wilhelmina Köhler , zonder beroep
Bruid Maria Jacoba Snabilie , 25 , zonder beroep
Vader van de bruidJacob Louis Fredrik Carel Snabilie , -
Moeder van de bruidJohanna Frederika Buloeus , zonder beroep
Plaats's-Gravenhage
Huwelijksdatum 19-06-1888
Opmerkingen Echtscheiding Den Haag 16 september 1915

Kind(eren):

  1. Carel Lodewijk Bense  1894-1970 

Het echtpaar is gescheiden 16 september 1915 te s-Gravenhage.


(2) Hij is getrouwd met Apolonia Wilhelmina Unger.

Zij zijn getrouwd op 26 oktober 1915 te s-Gravenhage, hij was toen 51 jaar oud.

Bruidegom Carel Lodewijk Bense , 51 , arts
Vorige partner bruidegom Maria Jacoba Snabilié
Vader van de bruidegom Hendrik Lodewijk Bense , zonder beroep
Moeder van de bruidegom Sophia Wilhelmina Köhler , -
BruidApolonia Wilhelmina Unger , 28 , zonder beroep
Vader van de bruidJohannes Unger
Moeder van de bruid Jacoba Cornelia van Zanten Jut , zonder beroep
Plaats's-Gravenhage
Huwelijksdatum26-10-1915

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Carel Lodewijk Bense?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Carel Lodewijk Bense

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Carel Lodewijk Bense


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 11 juli 1864 lag rond de 27,7 °C. De winddruk was 1.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 47%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1864: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 19 maart » Oprichting van de Congregatie van de Zonen van de Heilige Familie door de Spaanse priester José Manyanet y Vives.
      • 22 augustus » De eerste Conventie van Genève: het Rode Kruis wordt opgericht en de eerste afspraken over de behandeling van oorlogsslachtoffers en bescherming van gewonde soldaten en medische ploegen worden gemaakt.
      • 31 augustus » Begin van de Slag bij Jonesborough in de Amerikaanse Burgeroorlog.
      • 18 september » Zaligverklaring van Margaretha Maria Alacoque (1647-1690), Frans religieuze en mystica.
      • 31 oktober » Nevada wordt de 36ste staat van de VS.
      • 20 november » Zaligverklaring van Petrus Canisius, Nederlands theoloog.
    • De temperatuur op 26 oktober 1915 lag tussen -4,5 °C en 11,8 °C en was gemiddeld 3,1 °C. Er was 3,5 uur zonneschijn (35%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
      • 31 januari » Duitsland zet tijdens de Eerste Wereldoorlog voor het eerst gifgas in, in Polen tegen de Russen.
      • 18 maart » De Geallieerden lijden een zware nederlaag op zee in Turkije bij de slag om Gallipoli.
      • 14 april » De Duitsers torpederen het Nederlandse stoomschip Katwijk.
      • 24 juli » De stoomboot Eastland slaat om bij Chicago als bijna alle passagiers naar één zijde van het schip lopen: 844 mensen komen om.
      • 1 augustus » De spoorlijn Uithoorn - Alphen aan den Rijn wordt geopend.
      • 14 september » De gemeente Amsterdam stelt de Gemeentelijken Woningdienst in, met Arie Keppler als directeur, die wordt belast met het aanpakken van de woningnood en van de krottenwijken in de binnenstad.
    • De temperatuur op 27 juni 1940 lag tussen 7,0 °C en 18,2 °C en was gemiddeld 12,7 °C. Er was 7,0 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Er was 11,3 uur zonneschijn (68%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
      • 9 april » Tweede Wereldoorlog: Duitsland valt Denemarken en Noorwegen binnen.
      • 17 mei » Tweede Wereldoorlog: Duitsland bezet Brussel.
      • 4 juni » Tweede Wereldoorlog: de Duinkerke evacuatie komt tot een einde: Britse troepen evacueren 338.000 troepen uit Duinkerken in Frankrijk. Om het moreel van het land te werven, levert Winston Churchill, alleen aan het House of Commons, zijn beroemde "We shall fight on the beaches" toespraak.
      • 13 augustus » Begin Operatie Adelaar tijdens de Slag om Engeland.
      • 6 oktober » De Duitse Jodenvervolging in Nederland begint met de ariërverklaringen van ambtenaren.
      • 29 november » De Duitse Luftwaffe bombardeert Liverpool.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Bense

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bense.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bense.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bense (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Bense is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Hein Bense, "Stamboom Bense", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bense/I207.php : benaderd 29 december 2025), "Carel Lodewijk Bense (1864-1940)".