Stamboom Bas » Eli I Helias (1060-1110)

Persoonlijke gegevens Eli I Helias 

  • Hij is geboren in het jaar 1060.
  • (Geschiedenis) .Bron 1
    Eli I van Beaugency (ca. 1060 - 11 juli 1110) was graaf van Maine.

    Eli is geboren in de adel van Anjou en was via zijn moeder een kleinzoon van Herbert I van Maine. Hij werd een belangrijke aanvoerder van Anjou en een persoonlijke vriend van Godfried IV van Anjou. In 1089 veroverde hij het kasteel van Ballon (Sarthe) op de Normandiërs en in 1090 nam hij de bisschop van Le Mans (stad) gevangen, die een bondgenoot van Normandië was. In 1093 kocht hij Maine van zijn neef Hugo V van Este voor een bedrag van 10.000 schellingen.

    Als graaf bleef Eli in conflict met de Normandiërs, waarbij hij steeds werd gesteund door Anjou. Hij wilde deelnemen aan de eerste kruistocht maar ging niet omdat hij bang was dat de Normandiërs in zijn afwezigheid Maine zouden aanvallen. In 1098 viel Eli Robert II van Bellême aan maar werd gevangengenomen. Daarna werd de stad Le Mans door de Normandiërs veroverd. Eli werd vrijgelaten en keerde terug naar zijn goederen in Anjou. Samen met Godfried begon hij in 1100 aan de herovering van Maine en wist na een beleg van drie maanden Le Mans weer in te nemen. In 1101 sloot Eli een verbond met Hendrik I van Engeland tegen hertog Robert Curthose van Normandië. Eli steunde de opstand van Godfried tegen zijn vader, die uiteindelijk mislukte en was in 1106 aanwezig bij het overlijden van Godfried. Ook in 1106 vocht Eli mee in de slag bij Tinchebrai, waar hij de reserves van Hendrik aanvoerde. Zijn aanval besliste de veldslag in Hendriks voordeel.

    Eli is begraven in Saint-Pierre de la Couture.
  • (Levens event) .Bron 2
    Elias I (also Hélie or Élie) (died 11 July 1110), called de la Flèche or de Baugency, was the Count of Maine, succeeding his cousin Hugh V, Count of Maine.
    Contents
    Life

    He was the son of Jean de la Flèche and Paula, daughter of Herbert I, Count of Maine.[1]

    In 1092, his cousin Hugh V sold Maine to him for 10,000 shillings. With the support of Fulk IV of Anjou, he continued the war with Robert II of Normandy. After Robert's departure with the First Crusade, Elias made peace with William Rufus, Robert's regent in Normandy.
    Family

    In 1090 Elias married Matilda, daughter of Gervais II, Lord of Château-du-Loir.[1] They had a daughter:

    Eremburg, married Fulk V of Anjou.[2]

    In 1109, says Orderic Vitalis, Elias remarried to Agnes, the daughter of William of Poitou and relict of Alfonso VI of Castile.[3] She died the following year, however
  • Hij is overleden op 11 juli 1110, hij was toen 50 jaar oud.
  • Een kind van Jan van Beaugency en Paula van Angouleme
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 14 november 2012.

Gezin van Eli I Helias

(1) Hij is getrouwd met Mathilde van Chateux-du-Loire.

Zij zijn getrouwdBron 3


Kind(eren):

  1. Ermengarde Eremburga  1096-1126 


(2) Hij is getrouwd met Agnes van Aquitanië.

Zij zijn getrouwd na 1099.Bron 1

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Eli I Helias?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Eli I Helias

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Eli I Helias


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. http://nl.wikipedia.org/wiki/Eli_I_van_Maine
    2. en.wikipedia.org/wiki/Elias_I_of_Maine
    3. www.genealogieonline.nl/stamboom-voorhaar/I5138.php
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Helias

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Helias.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Helias.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Helias (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Bas is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Andre Bas, "Stamboom Bas", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bas/I7676.php : benaderd 25 december 2025), "Eli I Helias (1060-1110)".