Let op: Leeftijd bij trouwen (??-??-1036) lag beneden de 16 jaar (11).
Eustaas II van Boulogne, Eustacius, (ca. 1020 - ca. 1088) was de oudste zoon van Eustaas I van Boulogne en Mathilde van Leuven.
Eustaas trouwde in 1036 met Godifu, dochter van koning Ethelred II en weduwe van Drogo van Vexin. Uit dit huwelijk zijn geen kinderen bekend. Na het overlijden van Godifu, hertrouwde Eustaas met Ida van Verdun. In 1048 steunde hij de opstand van zijn schoonvader Godfried II van Lotharingen tegen Hendrik III (keizer). In 1049 verzoenden de opstandelingen zich met de keizer en Eustaas erfde in datzelfde jaar het graafschap Boulogne van zijn vader. In 1051 bezocht hij Engeland en raakte zijn gevolg in Dover in gevechten verwikkeld. In 1054 erfde Eustaas ook het graafschap Lens (Frankrijk) van zijn broer Lambert.
Eustaas nam deel aan de invasie van Engeland en de slag bij Hastings in 1066. Hij was blijkbaar een grote investeerder in de expeditie want hij werd door Willem de Veroveraar beloond met grote bezittingen in Engeland, vooral in Essex. In 1067 probeerde hij het kasteel van Dover in handen te krijgen en werd door Willem bestraft met het verlies van zijn Engelse bezittingen. Na een verzoening met Willem kreeg hij het grootste deel echter weer terug. Volgens het Domesday Book had hij een persoonlijk inkomen uit zijn bezittingen van 610 ponden per jaar. Daarmee was Eustaas de op-een-na rijkste van de Engelse baronnen. In Boulogne was hij de eerste graaf die munten liet slaan. Deze macht en rijkdom zou het graafschap Boulogne nog generaties lang een factor van betekenis maken in Engeland en Frankrijk.
(1) Hij is getrouwd met Goda Edith van Wessex.
Zij zijn getrouwd in het jaar 1036, hij was toen 11 jaar oud.Bron 2
(2) Hij is getrouwd met Ida van Lotharingen.
Zij zijn getrouwd in het jaar 1055, hij was toen 30 jaar oud.Bron 3
Kind(eren):
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Eustatius II van Boulogne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
(1) 1036 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Goda Edith van Wessex | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
(2) 1055 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ida van Lotharingen | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
http://nl.wikipedia.org/wiki/Eustaas_II_van_Boulogne
http://www.genealogieonline.nl/de-meijer-stamboom/I2811.php
www.genealogieonline.nl/de-meijer-stamboom/I2818.php