Stamboom Bas » Jan I van Arkel (990-1034)

Persoonlijke gegevens Jan I van Arkel 

  • Hij is geboren in het jaar 990.
  • (Levens event) .Bron 1
    Jan I van Arkel (ca.990-1034) was (leen) heer van Arkel en Heukelom.
    Hij was een zoon van Foppe van Arkel en Maria van Oyen. Jan I huwde met Elisabeth van Cuijk, een dochter van Willem van Cuijk. Jan stichtte rond 1020 een kerk te Leerbroek. Jan I vertrok naar het Heilige land vermoedelijk op pelgrimstocht om Jeruzalem te bezoeken. Vervolgens zou hij in Byzantijnse dienst getreden zijn en was hij aanwezig bij verscheidene acties tegen de Seltsjoek-Turken. Van Arkel overleed tijdens een hinderlaag in Syrië. Hij werd opgevolgd door zijn zoon Jan II van Arkel.
  • Hij is overleden in het jaar 1034 in Syrië, hij was toen 44 jaar oud.Bron 1
    Oorzaak: tijdens een hinderlaag in Syrië
  • Een kind van Foppe van Arkel en Maria van Oyen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 3 augustus 2012.

Gezin van Jan I van Arkel

Hij is getrouwd met Elisabeth Cuyck.

Zij zijn getrouwdBron 1


Kind(eren):

  1. Jan II van Arkel  1010-1077 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan I van Arkel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan I van Arkel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan I van Arkel

Jan I van Arkel
990-1034



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. http://www.genealogieonline.nl/stamboom-voorhaar/I5593.php

Over de familienaam Van Arkel


De publicatie Stamboom Bas is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Andre Bas, "Stamboom Bas", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bas/I2215.php : benaderd 26 december 2025), "Jan I van Arkel (990-1034)".