Stamboom Bas » Simon I van Montfort l'Amaury (1025-1087)

Persoonlijke gegevens Simon I van Montfort l'Amaury 

  • Hij is geboren in het jaar 1025.
  • (Geschiedenis) .
    Simon I van Montfort (ca. 1025 - 25 september 1087) was een zoon van Amaury I van Montfort (ca. 990 - na april 1052) en van Bertrada van Gometz. Hij volgde in 1053 zijn overleden vader op als heer van Montfort. Simon Stichtte de Sint-Pieterskerk en de Sint-Laurentiuskapel in Montfort en vergrootte het klooster van Sint-Thomas in Épernon met een priorij. Simon werd begraven in het Sint-Thomas klooster.

    Simon was in zijn eerste huwelijk getrouwd met Isabella, vrouwe van Nogent-le-Roi, dochter van Hugo van Broyes. Na de dood van Isabella wilde Simon met Agnes, dochter van graaf Richard van Évreux, trouwen maar hij werd afgewezen. Simon liet Agnes daarom ontvoeren door haar halfbroer Roland, die in ruil met Simons dochter Isabella mocht trouwen.

    Simons vader Amaury, was stichter van het kasteel van Montfort en het Sint-Thomas klooster in Épernon.
  • (Geschiedenis) .Bron 1
    Simon I de Montfort born about 1025 in Montfort l'Amaury, Ile de France, France and died 1087. He is buried in Epernon, France. He was the son of Amaury I de Montfort (c. 1000–1031) and Bertrade de Gometz.
  • Hij is overleden op 25 september 1087, hij was toen 62 jaar oud.
  • Hij is begraven in Epernon.
  • Een kind van Amalrik (Amoury) I van Montfort en Bertrada van Gometz
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 24 januari 2013.

Gezin van Simon I van Montfort l'Amaury

(1) Hij is getrouwd met Agnes van Évreux.

Zij zijn getrouwdBron 2


Kind(eren):

  1. Bertrade van Montfort  1070-1117 


(2) Hij is getrouwd met Isabella Nogent-le Roi.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Simon I van Montfort l'Amaury?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Simon I van Montfort l'Amaury

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. en.wikipedia.org/wiki/Simon_I_de_Montfort
  2. www.genealogieonline.nl/stamboom-voorhaar/I5137.php

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Montfort l'Amaury


De publicatie Stamboom Bas is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Andre Bas, "Stamboom Bas", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bas/I10869.php : benaderd 25 december 2025), "Simon I van Montfort l'Amaury (1025-1087)".