Stamboom Baas » Willemina van Delzen (1838-1914)

Persoonlijke gegevens Willemina van Delzen 

  • Zij is geboren op 14 juni 1838 in Ottoland, Zuid-Holland, Nederland.
    BS Geboorte met Willemina van Delzen
    Kind
    Willemina van Delzen
    Geboortedatum
    14-06-1838
    Geboorteplaats
    Ottoland
    Geslacht
    Vrouw
    Vader
    Johannis van Delzen
    Moeder
    Jannigje van Es
    Gebeurtenis
    Geboorte
    Datum
    14-06-1838
    Gebeurtenisplaats
    Ottoland
    Documenttype
    BS Geboorte
    Erfgoedinstelling
    Regionaal Archief Dordrecht
    Plaats instelling
    Dordrecht
    Collectiegebied
    Zuid-Holland
    Aktenummer
    7
    Registratiedatum
    15-06-1838
    Akteplaats
    Ottoland
    Aktesoort
    Geboorteakte
  • Zij is overleden op 5 oktober 1914 in Langerak, Zuid-Holland, Nederland, zij was toen 76 jaar oud.
    BS Overlijden met Willemina van Delzen
    Overledene
    Willemina van Delzen
    Geslacht
    Vrouw
    Leeftijd
    76
    Vader
    NN
    Moeder
    NN
    Echtgenote
    Nijs Terlouw
    Gebeurtenis
    Overlijden
    Datum
    05-10-1914
    Gebeurtenisplaats
    Langerak
    Documenttype
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling
    Regionaal Archief Dordrecht
    Plaats instelling
    Dordrecht
    Collectiegebied
    Zuid-Holland
    Aktenummer
    14
    Registratiedatum
    05-10-1914
    Akteplaats
    Langerak
    Opmerking
    De namen en voornamen van de ouders onbekend
    Aktesoort
    Overlijdensakte

Gezin van Willemina van Delzen

Zij is getrouwd met Nijs Terlouw.

Zij zijn getrouwd op 22 augustus 1873 te Langerak, Zuid-Holland, Nederland, zij was toen 35 jaar oud.

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Stadsarchief Dordrecht / DiEP
Algemeen Gemeente: Langerak
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 9
Datum: 22-08-1873
Bruidegom Nijs Terlouw
Geboortedatum: 30-03-1847
Leeftijd: 26
Geboorteplaats: Langerak
Bruid Willemina van Delzen
Geboortedatum: 14-06-1838
Leeftijd: 35
Geboorteplaats: Ottoland
Vader bruidegom Johannes Terlouw
Moeder bruidegom Aafje Baas
Vader bruid Johannes van Delzen
Moeder bruid Jannigje van Es
BS Huwelijk met Nijs Terlouw
Bruidegom
Nijs Terlouw
Geboortedatum
30-03-1847
Geboorteplaats
Langerak
Leeftijd
26
Bruid
Willemina van Delzen
Geboortedatum
14-06-1838
Geboorteplaats
Ottoland
Leeftijd
35
Vader van de bruidegom
Johannes Terlouw
Moeder van de bruidegom
Aafje Baas
Vader van de bruid
Johannes van Delzen
Moeder van de bruid
Jannigje van Es
Gebeurtenis
Huwelijk
Datum
22-08-1873
Gebeurtenisplaats
Langerak
Documenttype
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling
Regionaal Archief Dordrecht
Plaats instelling
Dordrecht
Collectiegebied
Zuid-Holland
Aktenummer
9
Registratiedatum
22-08-1873
Akteplaats
Langerak

Kind(eren):

  1. Johanna Terlouw  1874-1874
  2. Jannigje Terlouw  1876-1918 
  3. Aafje Terlouw  1879-1879
  4. Geerit Terlouw  1881-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willemina van Delzen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Willemina van Delzen

Willemina van Delzen
1838-1914

1873

Nijs Terlouw
1847-1920

Aafje Terlouw
1879-1879

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 14 juni 1838 lag rond de 15,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt winderig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1838: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 6 januari » Samuel Morse en Alfred Vail geven de eerste demonstratie van hun telegraaf.
    • 28 juni » Koningin Victoria wordt gekroond in de Westminster Abbey in Londen.
    • 25 augustus » Einde van het slechts tweejarige bestaan van de Confederatie van Peru en Bolivia.
    • 10 september » Première van de opera Benvenuto Cellini van Berlioz in de Opera van Parijs.
    • 13 september » Paus Gregorius XVI creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Engelbertus Sterckx.
    • 16 december » Slag bij Bloedrivier: De Voortrekkers, Nederlandstalige Afrikaner boeren, onder leiding van Piet Retief verslaan de Zoeloes.
  • De temperatuur op 22 augustus 1873 lag rond de 22,6 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 70%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Japan gaat over op de gregoriaanse kalender.
    • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
    • 26 maart » Nederland stelt de sultan van Atjeh een ultimatum, zie Atjehoorlog.
    • 1 april » Het Britse stoomschip Atlantic zinkt voor de kust van Nova Scotia, 547 mensen komen om.
    • 21 juli » In Adair, Iowa beroven Jesse James en de James-Younger gang een trein. Dit is de eerste succesvolle treinberoving in het westen van de Verenigde Staten. In totaal US$3,000 werd gestolen van de Rock Island Express.
    • 27 oktober » Joseph Glidden vraagt octrooi aan op prikkeldraad.
  • De temperatuur op 5 oktober 1914 lag tussen 6,7 °C en 12,9 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 6,9 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 5 januari » In de autofabrieken van Henry Ford wordt de achturige werkdag ingevoerd.
    • 14 februari » Verenigd Koninkrijk - De Britannic wordt ter water gelaten in Belfast.
    • 28 maart » Benoeming van Laurentius Schrijnen tot bisschop van Roermond in Nederland.
    • 23 juli » Oostenrijk-Hongarije stelt een ultimatum aan Servië. Het land krijgt 48 uur om te voldoen aan een aantal onmogelijke Oostenrijkse eisen. Een oorlog lijkt onvermijdelijk. (Juli-ultimatum)
    • 26 augustus » Begin van de Slag bij Tannenberg, het eerste Duitse succes tijdens de Eerste Wereldoorlog.
    • 6 september » Eerste Wereldoorlog: Begin van de eerste slag bij de Marne.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Delzen


De publicatie Stamboom Baas is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Dirk Baas, "Stamboom Baas", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-baas/I289.php : benaderd 7 oktober 2026), "Willemina van Delzen (1838-1914)".