De temperatuur op 14 juni 1921 lag tussen 7,6 °C en 17,9 °C en was gemiddeld 12,6 °C. Er was 3,9 uur zonneschijn (23%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
23 januari » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Deportivo Alavés.
18 maart » De tweede Vrede van Riga tussen Polen en de Sovjet-Unie. Ondanks de recente Poolse successen annexeert de Sovjet-Unie Oekraïne en Wit-Rusland. De regering van Oekraïne emigreert naar Frankrijk.
11 juli » Mongolië wordt onafhankelijk van China.
20 oktober » Frankrijk en Turkse revolutionairen sluiten het Verdrag van Ankara.
30 oktober » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de eerste keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 1-0 te winnen van titelhouder Uruguay.
1 december » Oprichting van het rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Siberië.
Trouwdag 17 juni 1944
De temperatuur op 17 juni 1944 lag tussen 9,7 °C en 15,8 °C en was gemiddeld 12,1 °C. Er was 3,8 mm neerslag gedurende 3,8 uur. Er was 3,0 uur zonneschijn (18%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
20 juni » Het Japans vliegdekschip Hiyo wordt tijdens de Slag in de Filipijnenzee door torpedobommenwerpers van het Amerikaans vliegdekschip Belleau Wood tot zinken gebracht.
29 juni » WO II: de Franse havenstad Cherbourg wordt veroverd door Amerikaanse troepen. In Rillieux-la-Pape worden 7 joden vermoord door nazi-collaborateur Paul Touvier.
1 augustus » Anne Frank schrijft voor het laatst in haar dagboek.
23 augustus » In Warnsveld wordt een temperatuur van 38,6°C gemeten; de hoogste dagtemperatuur ooit sinds het begin van de metingen in Nederland. Pas in 2019 werd dit record verbroken.
28 september » Duitse troepen verslaan de Britse parachutisten in de Slag om Arnhem.
27 oktober » Bevrijding van Bergen op Zoom door het Canadese leger.
Dag van overlijden 22 januari 1997
De temperatuur op 22 januari 1997 lag tussen 0,3 °C en 9,6 °C en was gemiddeld 5,3 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 2,3 uur zonneschijn (27%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
15 januari » Albert Heijn gaat bij honderden Shell-stations een kleine supermarkt inrichten.
30 maart » Het Georgisch voetbalelftal behaalt de grootste overwinning uit zijn geschiedenis. In een vriendschappelijk duel in Tbilisi wint de ploeg met 7-0 van Armenië, onder meer door drie treffers van aanvaller Shota Arveladze.
22 april » In Lima (Peru) wordt met geweld een einde gemaakt aan een gijzeling van 126 dagen in de residentie van de Japanse ambassadeur.
11 mei » Deep Blue, IBM's schaaksupercomputer, verslaat Garri Kasparov. Dit is de eerste keer dat dit lukt.
9 juli » Opening van het nieuwe voetbalstadion in de Oostenrijkse stad Graz, de UPC Arena.
27 september » Bob Dylan treedt in Bologna op voor Paus Johannes Paulus II.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Gerda Lubberman, "Stamboom Arling", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-arling/I20677.php : benaderd 8 oktober 2026), "Anna Gezina Fischer (1921-1997)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.