Stamboom Andersen » Cornelis Albertus Plas (1884-1952)

Persoonlijke gegevens Cornelis Albertus Plas 

  • Hij is geboren op 14 maart 1884 in Noordwijk.
    BS Geboorte met Cornelis Albertus Plas
    Kind
    Cornelis Albertus Plas
    Geboortedatum
    14-03-1884
    Geboorteplaats
    Noordwijk
    Woonplaats
    Noordwijk binnen 172
    Vader
    Egbertus Engelbertus Plas
    Beroep
    Timmerman
    Moeder
    Cornelia Holla
    Gebeurtenis
    Geboorte
    Datum
    14-03-1884
    Gebeurtenisplaats
    Noordwijk
    Documenttype
    BS Geboorte
    Erfgoedinstelling
    Erfgoed Leiden en Omstreken
    Plaats instelling
    Leiden
    Collectiegebied
    Zuid-Holland
    Archief
    0900
    Registratienummer
    2910
    Aktenummer
    33
    Registratiedatum
    01-01-1880
    Akteplaats
    Noordwijk
    Collectie
    Archiefnaam: Gemeente Noordwijk (1399-1932), Deel: 2910, Periode: 1880-1889
    Boek
    Geboorteregister van Noordwijk, 1880-1889
    Opmerking
    Jaar akte: 1884

    Inventarisnummer 2910 van archiefnummer 0900 in Archieven
    archiefnaam
    Gemeente Noordwijk (1399-1932)
    deel
    2910
    register_periode
    1880-1889
  • Hij is overleden op 8 februari 1952 in Amsterdam, hij was toen 67 jaar oud.
    Plas
    Bronvermelding
    Registratiecode: VFADNL105585
    Titel: Familieadvertenties Plas (periode tot 1970)
    Signatuur: 31 pg./Fiche 5387
    Deelbibliotheek: Familieadvertenties tot 1970
    Trefwoord: PLAS
    Blad: 19
    Rol: overledene
    Familienaam: Plas
    Voornaam: Cornelis Albertus
    Overlijdensdatum: 08-02-1952
    Plaats van overlijden: Amsterdam
    Gerelateerd persoon: bekende: Gesina Stephana Deerenberg
  • Een kind van Egbertus Engelbertus Plas en Cornelia Holla
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 22 augustus 2025.

Gezin van Cornelis Albertus Plas

Hij is getrouwd met Gesina Stephana Deerenberg.

Zij zijn getrouwd op 23 juli 1914 te Amsterdam, hij was toen 30 jaar oud.

BS Huwelijk met Cornelis Albertus Plas
Bruidegom
Cornelis Albertus Plas
Beroep
chauffeur
Geboorteplaats
Noordwijk
Leeftijd
26
Bruid
Gesina Stephana Deerenberg
Geboorteplaats
Amsterdam
Leeftijd
27
Vader van de bruidegom
Egbert Plas
Beroep
kapitein op een stoomboot
Moeder van de bruidegom
Cornelia Holla
Vader van de bruid
Johannes Deerenberg
Beroep
steendrukker
Moeder van de bruid
Klazina Hoorn
Gebeurtenis
Huwelijk
Datum
23-07-1914
Gebeurtenisplaats
Amsterdam
Documenttype
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling
Noord-Hollands Archief
Plaats instelling
Haarlem
Collectiegebied
Noord-Holland
Archief
358.6
Registratienummer
2056
Aktenummer
Reg. 3E fol. 47
Registratiedatum
23-07-1914
Akteplaats
Amsterdam
Collectie
burgerlijke stand van de gemeente Amsterdam, Archiefdeel van (dubbele) registers van huwelijken v...
Boek
Huwelijksakten van de gemeente Amsterdam, 1914

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis Albertus Plas?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelis Albertus Plas

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis Albertus Plas

Mietje Kok
1821-1895

Cornelis Albertus Plas
1884-1952

1914

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 14 maart 1884 lag rond de 6,9 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 13 maart » Begin van het Beleg van Khartoum.
      • 14 maart » Harald Hansen, Deens voetballer († 1927)
      • 1 mei » Er breekt in de Verenigde Staten een staking uit die uiteindelijk het instellen van een acht-urige werkdag zal betekenen. Deze dag zal de geschiedenis ingaan als de Dag van de Arbeid en is in vele landen een erkende feestdag. Uitzonderingen zijn Canada, Nederland, en ironisch genoeg ook de Verenigde Staten.
      • 29 mei » De Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen wordt opgericht.
      • 31 augustus » In Gent verschijnt het eerste socialistische dagblad van België, de Vooruit.
      • 1 oktober » Oprichting van de Deense krant Politiken in Kopenhagen.
    • De temperatuur op 23 juli 1914 lag tussen 12,3 °C en 19,4 °C en was gemiddeld 15,6 °C. Er was 6,2 mm neerslag. Er was 4,8 uur zonneschijn (30%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
      • 1 januari » De eerste regelmatige luchtlijn ter wereld wordt in Florida in gebruik genomen.
      • 28 maart » Eerste radio-uitzending in België.
      • 7 juni » De Ancona vaart als eerste schip door de sluizen van het Panamakanaal.
      • 8 juni » In Brazilië wordt de Braziliaanse voetbalbond ("Confederação Brasileira de Futebol") opgericht.
      • 4 augustus » Eerste Wereldoorlog: Duitse troepen vallen België binnen, waardoor het Verenigd Koninkrijk de oorlog verklaart aan Duitsland.
      • 12 augustus » Slag der Zilveren Helmen, in Halen. Voor de laatste keer in Europa vindt een cavaleriecharge plaats. Er vallen 140 Belgische en 160 Duitse soldaten. De Belgen winnen en verschansen zich te Diest.
    • De temperatuur op 8 februari 1952 lag tussen 1,0 °C en 6,4 °C en was gemiddeld 3,3 °C. Er was 1,1 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 1,8 uur zonneschijn (19%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 15 maart 1951 tot 2 september 1952 was er in Nederland het kabinet Drees I met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • In het jaar 1952: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 10,3 miljoen inwoners.
      • 3 april » Koningin Juliana houdt voor het Amerikaans Congres een pleidooi voor de wereldvrede.
      • 28 april » Het Vredesverdrag van San Francisco treedt in werking; Japan herwint zijn soevereiniteit.
      • 25 juli » Het verdrag over de oprichting van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal wordt van kracht.
      • 21 september » Eerste officiële interland van de nationale voetbalploeg van de Duitse Democratische Republiek.
      • 20 oktober » De Britten roepen in Kenia noodtoestand uit. De Mau Mau-opstand begint.
      • 11 november » De Bulgaarse rooms-katholieke bisschop Eugen Bossilkov (51) van Nicopolis en de priesters Kamen Vitchev (59), Pavel Djidjov (33), en Josaphat Chichov (68) worden gefusilleerd in een gevangenis in Sofia. Zij zijn in 1998 en 2002 zalig verklaard.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Plas

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Plas.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Plas.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Plas (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Andersen is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Olaf Andersen, "Stamboom Andersen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-andersen/I7887.php : benaderd 10 oktober 2026), "Cornelis Albertus Plas (1884-1952)".