De temperatuur op 20 december 1926 lag tussen 1,7 °C en 7,9 °C en was gemiddeld 4,5 °C. Er was 3,1 mm neerslag. Er was 1,5 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
9 maart » Oprichting van de Noorse voetbalclub Strindheim IL uit Trondheim.
18 april » Oprichting van de Ecuadoraanse voetbalclub Club 9 de Octubre.
9 mei » De Amerikaanse ontdekkingsreizigers Richard Byrd en Floyd Bennett vliegen als eersten over de Noordpool.
26 september » In Oslo wordt het Ullevaal Stadion geopend.
1 november » Het Uruguayaans voetbalelftal wint voor de zesde keer de Copa América door in de voorlaatste competitiewedstrijd met 6-1 te winnen van Paraguay.
25 november » Atatürk verbiedt het dragen van een fez, een traditioneel hoofddeksel, in Turkije.
Trouwdag 26 februari 1948
De temperatuur op 26 februari 1948 lag tussen -5,4 °C en 5,8 °C en was gemiddeld -0,5 °C. Er was 9,2 uur zonneschijn (86%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
10 maart » Jan Masaryk, de partijloze minister van Buitenlandse Zaken van Tsjecho-Slowakije wordt dood aangetroffen op de binnenplaats van het ministerie van buitenlandse zaken te Praag, hij is waarschijnlijk uit het raam van zijn kantoor in het ministerie geduwd.
23 maart » In Parijs wordt de Citroën 2CV (Lelijke Eend /Geit) ten doop gehouden
26 juni » Het Pools voetbalelftal lijdt de zwaarste nederlaag uit de geschiedenis van het land. In Kopenhagen wordt met 8-0 verloren van Denemarken.
25 juli » In Sulzbach wordt de Saarländische Fußballbund (SFB) opgericht.
1 december » President José Figueres Ferrer schaft het leger van Costa Rica af.
9 december » Het Genocideverdrag wordt ondertekend.
Dag van overlijden 7 december 1997
De temperatuur op 7 december 1997 lag tussen 1,2 °C en 5,8 °C en was gemiddeld 3,0 °C. Er was 1,8 uur zonneschijn (23%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
21 januari » De Belgische voetbalbond ontslaat Wilfried Van Moer als bondscoach van het Belgisch voetbalelftal. Georges Leekens, trainer-coach van de verrassende lijstaanvoerder Excelsior Moeskroen, is zijn vervanger.
21 januari » Dichter, schrijver en publicist Arie Visser overlijdt op 52-jarige leeftijd in zijn woonplaats Amsterdam aan de ziekte van Hodgkin.
23 juni » Een groot deel van Midden-Nederland wordt getroffen door een stroomuitval. Het treinverkeer rondom Utrecht ligt hierdoor uren stil.
17 augustus » PSV wint ook de tweede editie van de Johan Cruijff Schaal, ditmaal door Roda JC met 3-1 te verslaan in de Amsterdam Arena.
29 september » Oprichting van de rooms-katholieke Missio sui juris Oezbekistan, de Missio sui juris Tadzjikistan en de Missio sui juris Turkmenistan.
30 september » De SS Rotterdam wordt door de Holland Amerika Lijn uit de vaart genomen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Olaf Andersen, "Stamboom Andersen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-andersen/I6116.php : benaderd 4 oktober 2026), "Aaltje Antje Verboom (1926-1997)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.